“Belediyenin 150 Tl’lik Kafes Alacak Gücü Yok Mu?”

admin

Edirne Hayvanları Koruma Derneği Başkanı (EDHAYKO) Nurhan Kalender, Babademirtaş Mahallesi’ndeki 3 katlı bir binanın çatısında uzun süredir bir kedinin mahsur kaldığını fakat yetkilileri defalarca aramalarına rağmen kedinin kurtarılamadığını belirtti.

Kalender ve beraberindeki bir grup hayvan sever, kedinin mahsur kaldığını iddia ettikleri Babademirtaş Mahallesi Salı Tekke Sokak üzerindeki 3 katlı binanın önünde bir basın açıklaması yaptı. Kedinin kurtarılması için belediyeyi ve itfaiyeyi defalarca aramalarına rağmen bir sonuca varılamadığını ifade eden Kalender, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İtfaiyenin boşu boşuna benzin ve emek harcamaması için belediyeye bir kapan kafes alınması konusunda resmi yazı yazdık. Ancak belediyemiz, 150 TL tutarındaki bu kafesi almamakta ısrar ediyor. Belediyenin 150 TL’si yok mudur? Gereği neyse bir an önce yapılmalı. Bu kafesler sayesinde kedi ve benzeri hayvanlar zarar verilmeden yakalanabiliyor.”

 226 total views,  5 views today

Next Post

Zamlar Karambole Gitti

Aylardır intibak zamları beklentisinde olan emekliler bu düzenlemeden umduklarını   bulamadılar. Yine ellerine geçecek kısıtlı aylıklarıyla yaşamlarını sürdürmek zorunda kalacaklar. Ülkemizde enflasyon nasıl hesaplanır, bunda  neler baz alınır, bu duruma  ekonomistlerin dahi aklı  yetmiyor. Her dönem enflasyon farkının çalışanlara ve emeklilere yansıması çekirdek parasını aşmaz, bu yıl da öyle oldu. Uzmanlarca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp