Berkin Elvan’ın Ölümü Edirne’de Protesto Edildi

admin

İstanbul Gezi olayları sırasında evden ekmek almaya gittiği sırada başına isabet eden gaz fişeği ile  yaralanan 15 yaşındaki  Berkin Elvan yaşamını yitirdi. Elvan’ın ölümü Edirne’de binlerce kişinin katılımı ile protesto edildi.

berkin elvan (32)

Gezi olayları sırasında evinden ekmek almaya giden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın başına gaz fişeği isabet etmesi sonucu Hastane’de 269 gün hastanede komada kalan 45 kilodan 16 kiloya düşen Elvan  tüm çabalara rağmen   önceki gün yaşamını yitirdi.

berkin elvan

Elvan’ın ölümü ülkenin dört bir yanında düzenlenen törenlerle protesto edildi. Edirne’de de  dün akşam Trakya Üniversitesi  Ayşekadın Yerleşkesi önünde bir araya gelen öğrenci ve vatandaşlardan oluşan binlerce kişiden oluşan  gurup ellerinde pankartlarla slogan atarak Talatpaşa Caddesinden AK Parti İl Merkezinin önüne kadar yürüdü. Burada da bir süre eylemlerini sürdüren iktidar aleyhinde slogan atan   vatandaş daha sonra  olaysız bir şekilde dağıldı.


berkin elvan5 berkin elvan(4)
berkin elvankpk berkin elvan (5) berkin elvan(8) berkin elvan (13) berkin elvan (22) berkin elvan (23) berkin elvan (27)

 

 

 115 total views,  2 views today

Next Post

İşçi Partisi Adayı Cengiz Balcı’dan Edirne AJANS’a Ziyaret

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Belediye Başkan Adayları ziyaretlerine devam ediyor.  Rant için değil, halk için görev istiyoruz. Atatürk’te birleştik, oylar İŞÇİ PARTİSİ’ne sloganıyla seçim çalışmalarına aralıksız devam eden  İşçi Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Cengiz BALCI; önceki ki gün Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret etti.  İşçi Partisi İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp