Beşir Derneği Edirne Cezaevinde Konferans Düzenledi

admin

Beşir Derneği, mahkumlara yönelik etkinlerine devam ediyor. Dernek, cezaevi sakinleri için Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ‘Fetih’ konulu konferans düzenledi. Konferansa Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ile birlikte Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce, Dernek gönüllülerinden Ercan Sever ve Ali Kurnaz’da katıldı.

beşir derneği

 

Mahkûmlar için dergi ve kitap projesinin yanı sıra ihtiyaç duyulan alanda yardımlar da götüren Beşir Derneği cezaevi sakinleri için organizasyonlarda yapıyor.

beşir derneği (12

Edirne Kapalı Cezaevindeki konferansa mahkûmlar büyük ilgi gösterdiği konferansta konuşan Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı hayatın tamamıyla bir sınavdan ibaret olduğunu hatırlattı. Şanlı; “bugün burada sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Aynı duygularla birlikte gülüyoruz, yeri geldiğinde düşünüyoruz. Unutmamamız gereken hayatın bir sınav olduğudur. Bu sınavdan başarıyla geçmek için çabalamak en büyük görevimiz. Beşir Derneği olarak sizler için yaptığımız ve yapacağımız projelerle bu sınavda sizlerle bir olmak istiyoruz” dedi. Cevdet Şanlı, Fetih’in önemine de değinirken tarihi olayların etkileri konusunda mahkumlarla soru cevap şeklinde söyleşi yaptı.

Konferans sonunda cezaevi sakinlerine hediye kitap dağıtıldı.

 

 188 total views,  2 views today

Next Post

Tanrıkulu "Halkımız Kırkpınar alanında daha rahat edecek”

Radyo Su tarafından yayınlanan “Edirne Belediyesini Tanıyalım” adındaki programa katılan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu Belediyenin etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın sorularını yanıtlayan Tanrıkulu, halkın bu yıl çok daha farklı ve güzel bir Kırkpınar izleyeceğini,Kırkpınar alanında halkın rahat edebilmesi için gerekli düzenlemeler yapıldığını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp