Beşir Derneği’nden kültürel etkinlik

admin

Beşir Derneği Edirne KapalıCeza İnfaz Kurumunda ‘‘Şiir Dinletisi ve Türkü’’ Etkinliği Düzenledi

Beşir Derneği, kamu yararı statüsüyle mahkumlara yönelik etkinlerine devam ediyor. Dernek, cezaevi sakinleri için Edirne KapalıCeza İnfaz Kurumunda Emre Çam’ı icra ettiği canlı fon müziği eşliğinde Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr. Mustafa Hatipler‘in seslendirdiği ‘‘Şiir Dinletisi “etkinliği düzenledi.EtkinliğeEdirne Temsilcisi  Tuğrul İnce, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve misafirler katıldı. Protokolun da zaman zaman şiirlere ve türkülere eşlik ederek renk kattığıetkinlik, salonu dolduran mahkumların dinletiye büyük ilgi göstermesi ve  programın duygusal atmosferine kendini bırakmasıyla daha da çoşkulu bir hal aldı.

Beşir Derneği'nden kültürel etkinlik

 

 

 

 

 

 

Daha sonra bağlamayla türküler söyleyen Emre Çam salondaki dinleyicilerin gönlünü fethetti. Türkü ve şiir dermeleriyle devam eden programınfinalinde Mustafa Hatipler Hoca’nın anlattığı hikaye mahkumlarca ayakta dakikalarca alkışlandı “Hz. İbrahim’in ateşe atıldığını duyan küçük bir kuş gagasına bir damla suyu alıp ateşi söndürebilmek için havada dolanıp ağzındaki suyu ateşin içine bırakır.Hz.İbrahim kuşa ”kuş kardeş kanatlarına dikkat et,yanmasın,hem senin taşıdığın su bu ateşi söndürmeye yetmez,zaten rabbimin dediği olur.” der.Kuşun cevabı çok ilginçtir.” Ya İbrahim,bende biliyorum taşıdığım su bu ateşi söndürmeye yetmez,ama istedim ki dostluğumuz belli olsun.” Dedikten sonra ‘‘küçük bir adım da olsa cezaevine gelerek dostuz, yanınızdayız, sizi unutmadık demek istediklerini’’ söyledi.Etkinlik bittiğinde ise Hilly Otel adına Genel Müdür Mustafa Gökgöz’ün katkılarıyla, hediye kitaplar mahkumlara dağıtıldı. Güzel ve duygusal bir programı geride bırakmanın hüznü ile bir sonrakikonferanstatekrar birlikte olmak temennisiyle Beşir Derneği gönüllülerimahkumlarla vedalaştı.

 

 

 

 17 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Engelli Gönüllüleri Derneğinden teşekkür

Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Cahit Durhan, Başkan Yardımcısı Serpil Erkenciler ile yönetim kurulu üyesi Sabri Kavak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek engelli vatandaşlarımıza ve dernek üyelerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.               Trakya Kalkınma Ajansı ve AB projeleri konusunda paydaş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp