Beykent Bir Başarıya daha İmza Attı

admin

Özel Beykent Anadolu Lisesi Ve Fen Lisesi’nin Üniversiteye Yerleştirmede “Büyük Başarısı”

 2013 LYS sonuçlarına göre Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi’nde bu yıl tercih yapan öğrencilerin %97’si hedefledikleri üniversitelere yerleşti. Yerleşen öğrencilerin ilk üç tercihinden birine yerleştiğini belirten Okul Müdürü Bahattin Erel, bu öğrencilerden %31’i devlet üniversitelerine, %55’i özel üniversitelere, %14’ü özel yetenek sınavı ile Beykent Üniversitesine yerleşenler olmak üzere; tıp, mühendislik, hukuk,psikoloji gibi çeşitli bölümlere yerleştiklerini vurguladı.
beykent

Okul müdürü Bahattin Erel, bu başarıdan dolayı tüm öğrencileri kutlarken aynı zamanda öğrencilerin bu başarısında payı ve katkısı olan başta öğretmenlerine, öğrenci ailelerine ve tercih döneminde iyi ve etkili bir danışmanlık yapan Beykent Rehberlik Servisine teşekkür etti.

DSC_8818

Elde edilen bu başarının, okulun öğrencilerine her konuda sağladığı desteğin yanında, önemli ölçüde okulda oluşturulan aile ortamından geçtiğini belirten EREL, 2014-2015 yılından itibaren uygulanacak olan Uluslararası Bakalorya Diploma Programı ile öğrencilerin uluslararası geçerliliği olan çifte diploma ile mezun olacaklarını, sadece yurt içindeki üniversitelerin değil yurt dışındaki üniversitelerin de kapılarını ardına kadar açacaklarını belirtti.

 


 278 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi Ailesi'nin Russell Crowe Hayranlığı

“Gladyatör”, “Akıl Oyunları” ve “Robin Hood” gibi filmlerle tanınan 49 yaşındaki Crowe, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filminin bazı sahnelerinin çekileceği belirtilen kentte, tarihi mekanları gezdi. Russell Crowe, tarihi mekanları gezdikten sonra Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret etti. Russell Crowe’ın Edirne Belediyesi’ni ziyareti sırasında, Belediyede bulunan Hakan Sedefçi, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp