Beykent Eğitim Kurumlarından Önemli Açıklama

admin

2017 yılı ortasında, Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. sahibi Eğitimci Ufuk Akçekaya’ya Beykent Koleji Markası ve Eğitim Binasının işletme hakkını veren Beykent Özel Eğitim ve Spor Tesisleri A.Ş., yaşanan olumsuz gelişmelerin üzerine Edirne Beykent Koleji binasını geçtiğimiz günlerde tahliye ettirerek geri aldı. Beykent Koleji Marka adını kullanan Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi Ufuk AkÇEKAYA ile isim hakkı konusunda hukuki sürecin de devam ettiği ve en kısa sürede sonuçlanacağı açıklandı. 

“Skandal Suçlamaya Kamuoyundan büyük tepki var”

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı beykent-koleji-edirne-7.jpg


18 Haziran 2019 Salı günü Beykent Özel Eğitim Ve Spor Tesisleri A.Ş.  hukuk sorumluları, İcra dairesi yetkilileri eşliğinde Edirne Beykent Koleji’ne gelerek  okulu  Ufuk Akçekaya yönetiminden devraldı.  Bu gelişmelerin üzerinden kısa bir süre sonra, akşam saatlerinde Beykent Koleji İnstagram hesabından yapılan açıklamada; “Beykent Koleji isim hakkı Sahibi Adem Çelik’in anlaşılmayan bir sebepten dolayı İşletmeci Ufuk Akçekaya’nın sahibi olduğu Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. ile her türlü iletişimi keserek,  Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin 7 Milyon lira parasını aldığı iddia edildi.  Açıklamanın devamında Beykent Eğitim Kurumlarında görev yapan Öğretmen ve öğrencilerin organize edildiği, Ufuk Akçekaya ve yönetimini üzdüğü, dolayısıyla öğretmenlere Yönetimin hakkını helal etmediği vurgulandı.  Edirne İl milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan bazı üst düzey yetkililerin Edirne Valisi’nin adını kullanarak okuldaki düzeni bozdukları ifade edilen açıklama kamuoyunda büyük bir tepkiyle karşılandı. Başta Öğretmen ve öğrenciler açıklamaya büyük tepki gösterdi.

Gece Yarısı yapılan açıklama şöyle;

“Spor Kulüpleri de zarar gördü”

Ufuk Akçekaya’nın başkanı olduğu Tokatspor’un geldiği  son durumuna da dikkat çeken kamuoyu, Edirne’nin en köklü özel okulu olan Beykent markasını bu seviyeye getiren, öğretmenlerimizi  ve öğrencilerimizi mağdur eden kişi yada kişiler asla ve asla eğitimci olamaz. Edirne’de basına poz vererek Edirnespor formasına da sponsorluk yapan Ufuk Akçekaya, sponsorluk bedelini ödemediği için ilimizin güzide kulübünü de zor durumda bırakmıştır.” Dediler.

Edirne’lilerden Adem Çelik’e tam destek.

BEYKENT Koleji İnstagram hesabından bugüne kadar Ufuk AKÇEKAYA  imzası ile yapılan açıklamaların ardından, son yapılan açıklamada imzasının olmaması dikkat çekti. Veliler;  “Edirne’de eğitim gören yüzlerce öğrencinin ve 50’nin üzerinde öğretmenin kaderiyle neden oynandı anlamış değiliz. Bugüne kadar ilimizde yaşanmayan tarihi bir eğitim skandalına şahit olduk.  Beykent Eğitim Kurumları sahibi Adem Çelik beye inancımız ve güvenimiz tamdır. Edirne Adem beyi her zaman sevdi ve sevmeye de devam edecektir.  İlimizi  Özel okulla tanıştıran ve eğitime büyük katkıları olan Beykent Koleji Adem Çelik beye bu süreçte Edirneliler olarak her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazırız. İnşallah Beykent koleji Edirne’de eski günlerine en kısa zamanda dönecektir.” Dediler.       

Beykent Koleji’nden Açıklama;

Yaşanan Olumsuz gelişmeler üzerinde Beykent Koleji Eğitim Kurumları açıklama yaptı.

KAMUOYUNA DUYURU

Beykent Özel Eğitim Ve Spor Tesisleri A.Ş. olarak, eğitim camiasında saygın bir şekilde 1990 yılından beri Beykent Okulları markası adı altında işlettiğimiz İstanbul/Edirne Beykent Okulları 2018-2019 eğitim öğretim döneminden itibaren Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’ye devredilmiş ve İstanbul/Edirne Beykent Okullarının faaliyette bulunduğu binalar Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’ye kiraya verilmiştir.

Ancak, “Beykent Okulları” tescilli markasının kullanım haklarının da devredildiği Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. bugüne kadar maddi taahhütlerini yerine getirmediği gibi kurumun Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Akçekaya, ödemelerini yapmak yerine eğitim dışında alanlara yönelmiş, bu yönde emek ve para harcayarak şirketimizin, öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve çalışanlarının mağduriyetine yol açmıştır.

Ayrıca yalan haberlerle şirketimize ve Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanımıza zarar vermeye çalışmaktadır. Haber ve beyanlardaki ithamların tamamı gerçek dışı olup; marka için yedi milyon TL verildiği iddiası da doğru değildir.

Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş. kira bedeli dâhil hiçbir ödeme yükümlüğünü yerine getirilmediğinden birden çok kere hukuki yollara başvurulmuş, bu çerçevede olmak üzere okulların faaliyette bulunduğu binalar yönünden 11/02/2019 tarihinde mahkemece kira sözleşmelerinin feshine ve kiralananların tahliyesine karar verilmiştir

Beykent Okulları”  öğrencilerinin ve çalışanlarının mağdur olmaması için eğitim öğretim döneminin bitimine kadar “Beykent Okulları” markasının kullanım sözleşmesi feshedilmemiş, tahliye işlemi gerçekleştirilmemiş, marka kullanım sözleşmesinin feshi ve kiralananların tahliyesi eğitim öğretim dönemi sonunda yapılmıştır. 

Şirketimize ödemelerini kasten yapmayan, şirketimizin yaklaşık otuz yılda elde ettiği saygın ve güvenilir markasını yıpratan Balkan Eğitim Hizmetleri Ve Ticaret A.Ş.’nin  “Beykent Okulları”  tescilli markasını kullanım sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilmiş, ilgili hakkında markanın kullanımına son verilmesi için de hukuki işlemler başlatılmıştır.

Balkan Eğitim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş ile herhangi bir ilgimizin bulunmadığını; medyada İstanbul/Edirne Beykent Okulları ile ilgili markamızı yıpratıcı haber ve söylemleri başlatan kişi/kişiler ile Ufuk Akçekaya hakkında gerekli hukuki yollara başvurulacağını KAMUOYUNA DUYURURUZ.

Saygılarımızla.

                         BEYKENT ÖZEL EĞİTİM VE SPOR TESİSLERİ A.Ş

 1,675 total views,  2 views today

Next Post

Yolcu Minibüsü Traktöre Çarptı; 6 yaralı

Edirne Havsa arasında seyir halinde olan yolcu minibüsü, aynı istikamette ilerleyen traktöre arkadan çarptı. 6 kişinin yaralandığı kazada yolcu minibüsü kullanılamaz hale geldi. Olay, Havsa – Edirne karayolunda yaşandı.  Arka arkaya bağlı 3 römork dolusu buğdayı çeken Hüseyin Deveci yönetimindeki  09 ABY 65 plakalı traktöre arkadan çarpan Cengiz Çokkerse yönetimindeki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp