“Beykent Fen Lisesi Zentiva İlaç Fabrikası’nda”

admin

Öğrencilerde akademik, davranışsal ve sosyal yönünün gelişmesi, sınıf içi öğrenmelerin somutlaştırılması, birincil kaynaklardan birebir yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı sunulması adına Beykent Fen Lisesi tarafından Lüleburgaz ile Çorlu arasında yer alan Zentiva İlaç Fabrikası’na gezi düzenlenmiştir.

 

Yapılan gezi; tanıtım sunumu ile başlamış ve sunumda öğrencilere; fabrikanın örgüt şeması, çalışma koşulları, çalışanların daha çok hangi meslekten oldukları, fabrikanın yerleşimi ,özellikleri ,işleyişi ve diğer fabrikalarla olan bağlantılarından söz edilmiştir.

Sunumun ardından fabrikanın likit ilaçlarının üretildiği steril olan ve olmayan bölümler gezilmiş, solid (Katı ) laboratuarlarında devam ederek tabletlerin nasıl paketlendiğini, nasıl kutulandığını, nasıl kontrol edildiklerini gözlemlenmiştir. Ayrıca mikrobiyoloji ve kontrol laboratuarları incelenmiştir.
Dünyadaki pek çok ülke tarafından kabul görmüş ve sık denetimlerle tabi tutulan, insanların arılar gibi çalıştığı bir fabrika ortamını görmek öğrenciler açısından farklı bir deneyim olmuştur.DSCN9832

 232 total views,  2 views today

Next Post

“Söz Mahalle’de, KIYIK’TA” Programı Yoğun Bir Katılımla Yapıldı

Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanlığı, geçtiğimiz Aralık ayında ilkini Yıldırım’da başlattığı “Söz Mahallede” programının ikincisini Kıyık’ta gerçekleştirdi. Barutluk ve Nişancı Paşa Mahallelerinin bir araya gelerek Kıyık semtinde gerçekleşen “Söz Mahallede” programına yoğun katılım oldu. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali  Demirkıran, Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp