Beykent İlkokulu Öğrencileri Dünya Çocukları İle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyor

admin

Özel Edirne Beykent İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri,  II. dönem itibarıyla Hindistan’ın Mumbai kentindeki Uluslararası Singapur Okulu’nda okuyan öğrenciler ile “Mektup Arkadaşlığı Projesi” başlattı. İlkokul 4.sınıf öğrencilerinin ise İspanya ve Polonya’da okuyan çocuklarla ile mektup arkadaşlığı devam ediyor.

beykent23nisan8

 

Edirne Beykent Okulları’ndan İngilizce Öğretmeni Ms. Carmelle Penetrante ve Mehtap Arslanbuğa ile Uluslararası Singapur Okulu’ndan Ms Katrina ve Ms. Shagufta’ nın yürüttüğü projede, öğrenciler önce kendilerini İngilizce tanıttıkları videolar hazırladılar; ardından ilk mektuplarını yazdılar.  Hint arkadaşlarından gelen mektupları alan öğrenciler, oldukça mutlu oldular.

beykent23nisan4

 

Hindistan, Polonya, İspanya ve Edirne Beykent Okulları öğrencileri arasında başlayan bu güzel dostluk, Beykent Okulları öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında hazırladıkları kart ile perçinlendi.  Bu etkinlik ile öğrencilerin, özellikle İngilizce dersindeki motivasyonlarını arttığını ve İngilizce yazma becerilerinin güçlendiğini belirten Ms. Penetrante, öğrenciler arasında kurulan bu dostluğun mutluluk verici olduğunu söyledi.

Uluslararası bakış açısına sahip bireyler yetiştirmeyi hedef aldıklarını ifade eden IB PYP Koordinatörü Mehtap Arslanbuğa, ilkokul çağındaki öğrencilerin, farklı kültürleri tanımalarının onlar için hem büyük bir heyecan hem de unutamayacakları güzel bir deneyim olduğunu vurguladı ve sınır tanımayan dostlukların Özel Edirne Beykent İlkokulu’nda yaşanmaya devam edeceğini belirtti.

beykent23nisan2

beykent23nisan

 

 

 

 74 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsası 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün, tüm dünya çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94.’üncü yılını milletçe kutlamanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Türk ve Dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor ve başta Cumhuriyetimizin kurucusu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp