Beykent Koleji öğrencileri Kidz Mondo’da meslekleri tanıdı

admin

Edirne Beykent Koleji öğrencileri, 11 Ekim günü İstanbul’da Kidz Mondo’ yu gezdiler. Gezi süresince farklı meslekleri yakından tanıma ve deneyimleme fırsatı yakaladılar. Doktorluk,  haber spikerliği, radyo sunuculuğu,  itfaiyecilik,  güzellik uzmanlığı gibi pek çok meslekalanını yakından tanıyan öğrenciler; yaptıkları mesleklerden kazandıkları paralar ile hediye dükkânından hediyeler alarak para kazanmanın zevkini de yaşamış oldular.

BEYKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİ TANIDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oldukça keyif alınan bu etkinlikten sonraki durak ise Rahmi Koç Müzesi oldu. Müzede adeta tarihte bir yolculuk yapan öğrenciler;  tarımda, kara ve raylı ulaşımdaki tarihsel gelişimi yakından görme fırsatı yakaladılar. Aynı zamanda müze içinde birde matematik etkinliği gerçekleştirdiler. Gezi sonunda öğrenciler çok farklı deneyimler ve kazanımlarla evlerine döndüler. Bu gezi ile öğrenciler oldukça geliştirici ve eğlenceli bir gün geçirmiş oldular. Birçok etkinlik düzenleyen okul yetkili ve öğretmenleri, öğrencilere farklı deneyimler ve bilgiler kazandırmanın hazzını yaşadılar.

BEYKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİ TANIDI (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Edirne Beykent Ortaokulu Müdür Yardımcısı Tomris Komancı: ‘’ Tarih bilgilerini ve meslekleri görsel anlamda pekiştirmek amacıyla düzenlenen gezi amacına ulaşmış, öğrencilerimiz yeni bilgiler öğrenerek ve var olan bilgilerini de tazeleyerek keyifli bir zaman geçirmiştir.’’ dedi.

BEYKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİ TANIDI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


BEYKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİ TANIDI (3)

 204 total views,  2 views today

Next Post

Tunca Arşimet Tribünü ile enerji üretecek

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Tunca Nehri üzerine kurulacak “Şişme set ve Arşimet tribünü” ile elektrik üretileceğini, aynı zamanda nehir üzerinde su sporları yapılacağını söyledi. Vali Şahin, 10 milyon TL’ye mal olması beklenen projenin 2015 yılı başlarında temelinin atılacağını ve 18 ay da bitirilmesinin planlandığını belirtti.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp