Beykent Koleji Sanat şöleni ve Sergisi Büyük İlgi Gördü

admin

Edirne Beykent Koleji’nin düzenlediği Sanat Şöleni ve Resim sergisi Velilerin ve gelen konukların ilgi odağı oldu. Salı günü saat: 18:30’da düzenlenen Etkinlik, önce Kokteyl ile başladı. Ardından Öğrencilerin yıl içinde hazırladığı eserleri anlatan Resim sergisinin açılışı yapıldı. Açılışa  Kamu Hastaneler Birliğinden Oğuz ÖKSÜZLER, Prof.Dr. Recep YAĞIZ , Okul Aile Birliği Başkanı Eylem ALADAĞ, Okul Öğretmenleri ve Öğrencileri, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergi açılışında bir Konuşma yapan Beykent İlk Öğretim Okul Müdürü Halil ALTUĞ, “Bugün bu sergimizde öğrencilerimizin eserlerini göreceğiz.  Üst Katlarda öğrencilerimizin görsel sanatlar ve teknolojik tasarım eserleri var.  Bir yılın ürünlerini göreceksiniz. Ama önce velilerimizin ve öğretmenlerimizin bir kurs sonucunda ortak ürettiği eserler var. Birazdan  Onları göreceğiz. Daha sonra saatler; 20:00’yi gösterdiğinde yine velilerimizden ve öğretmenlerimizden oluşan Halk oyunları ekibi ve Koromuz var. Onların gösterilerini izleyeceğiz. Onlara öğrencilerimiz de yine halk oyunları gösterileriyle küçük bir katkı yapacaklar.  Yani Bugün, Hem öğrenci, Hem Öğretmen, Hem de Veli günü. Bununda ilk ayağı olan sergimizin açılışını yapıyoruz” dedi.

Daha sonra  Serginin açılışı yapıldı. Sergide öğrencilerin,  veli ve öğretmenlerin ortaklaşa ürettiği eserlerin sunumu yapıldı.  Saatler: 20:00’yi gösterdiğinde Sanat Şöleni başladı. Sanat Şöleni öncesinde bir konuşma yapan Okul aile Birliği Başkanı Eylem ALADAĞ; “Bizler bugün burada çocuklarımızın ve velilerimizin yıl içersinde yaptığı sanatsal faaliyetleri görmek, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin büyükfedakarlıklarla hazırladıkları gösterileri izlemek üzere ve yolumuza ışık tutmak üzere bir araya geldik. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Yıl içinde hepimiz çok çalıştık. Sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdik. Öğrencilerimizle çeşitli yarışmalara katıldık. Bir çok başarıya hep beraber imza attık. Yaptığımız bu çalışmalarda desteklerini bizden ve çocuklarımızdan  esirgemeyen sizlere şahsım ve Okul Aile Birliğim adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Okul aile Birliği Başkanı Aladağ’ın konuşmasının ardından “BEYKENT Veli – Okul Korosu”nun muhteşem konseri geceye renk kattı. Okul velileri ve Öğretmenlerinden oluşan koronun seslendirdiği sevilen şarkılar davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.  Konserin ardından Okul Öğretmenleri ve Öğrencileri  ile birlikte hazırlanan Kına gecesi seyircilerden büyük alkış aldı. Daha sonra Okul öğrencilerinden oluşan Halk oyunları ekibi sahne adı. Öğrencilerin gösterisi sonunda bir konuşma yapan İlk Öğretim Okul Müdürü Halil ALTUĞ  gecenin kapanış konuşmasını yaparak, gecede görev alan Tüm öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

 

 190 total views,  2 views today

Next Post

SAĞLIK MÜZESİ ÖNÜNDEKİ YOLUN HALİNE BAK.!

Edirne’nin en çok turist çeken tarihi eserlerin başında gelen Avrupa ödüllü Yeniimaret Mahallesindeki Sağlık Müzesi önündeki yol bir türlü onarılamıyor. Daha önce Edirne Belediyesi tarafında onarılan daha sonra Anıtlar Kurulunca uygun görülmeyen yok belediye ekiplerince bozularak eski durumuna getirildi. Sağlık Müzesi yolunun yapılması için girişimde bulunulmadı. EN ÇOK TURİST ÇEKEN […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp