Edirne’nin en köklü  Özel Okulu olan Özel Beykent Koleji’nde 4. Sınıf öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı. İlkokul 4. Sınıf öğrencileri düzenlenen mezuniyet töreninde cüppe giyip kep atarak, İlkokulu bitirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda gerçekleşen Mezuniyet törenine Okul Müdürü Emre Çetinkaya, Müdür yardımcısı Azize Gündem Akay, Okul Öğretmenleri, 4A/4B/4C sınıfı öğrencileri ve veliler katıldı.

Mezun olmanın sevincini yaşayan öğrenciler aynı zamanda Öğretmenlerine veda edecek olmanın üzüntüsünü de yaşadı.  Gözlerindeki ışık, parıltı ve mutluluk içlerindeki duygu dolu anları bir nebze de olsa gizlemeye yetti.   Beykent Koleji’nde  4 yıl boyunca öğretmenlerinin büyük bir özenle yetiştirdiği öğrencileri, mezun oldu ve ortaokula hazırlanmaya başlandı.

“Şimdiki sınavınız iyi bir insan olma.”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Mezuniyet Töreninde 4/A-4B/4C sınıfı öğrencilerinin isimleri  tek tek okunarak mezun öğrenciler sahneye davet edildi.

Salonu dolduran veliler ve aile büyükleri zaman zaman sevincin ve mutluluğun simgesi olan göz yaşlarını tutamadı. 4 Yıl boyunca öğrencilerine evlatları gibi bakan ve eğiten Öğretmenlerinde duygusal anlar yaşadığı törende günün konuşmasını Okul Müdürü Emre Çetinkaya yaptı.  Çetinkaya konuşmasında; “Sevgili Gençler, Atatürk’ün fikirlerini daha iyi anlamalısınız. Bugün onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden daha fazla yararlanarak, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabilirsiniz, onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalısınız. Beykent Okullarından mezun olurken iyi bir öğrenci olma sınavını başarıyla geçtiniz. Şimdiki sınavınız iyi bir insan olma. ‘’ İnsanların kanatları yok, insanların kanatları yüreğinde…’’  Güç sizde, güç sizin içinizde… Beykent Okullarının Mezunları, Sizlerle daima gurur duyacağız. Size inancımız sonsuz. Bundan sonra ülkeniz ve insanlık için daima çalışacağınıza ve faydalı işler yapacağınıza eminim.‘’ Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”Sizleri yeni hayatlarınıza sevgi ve saygıyla uğurluyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun… “dedi.

Daha sonra Öğrenciler Mezuniyet Şarkısını hep birlikte söyledi. En mutlu ve en anlamlı gününde yalnız bırakmayan veliler ve yakınları Mezun Öğrencileri ayakta alkışladı. Daha sonra 4/A-4B/4C mezun öğrencilerine mezuniyet belgeleri Okul Müdürü Emre Çetinkaya ve branş öğretmenleri tarafından takdim edildi. Törenin sonunda öğrenciler keplerini fırlatarak mezun olmanın büyük mutluluğunu yaşadı.  Tören, Öğretmen ve öğrencilerin sahnede Onuncu yıl marşı hep bir ağızdan söylemesiyle sona erdi.

“4A Öğrencileri Sınıf Öğretmenlerini bırakmadı”

 Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı önünde mezun öğrencileriyle günün anısına fotoğraf çektiren Sınıf öğretmenleri duygu dolu anlar yaşadı. Beykent Koleji 4-A Sınıfı öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Sinem Amaş’a çiçek vererek hep bir ağızdan “Öğretmenin Canım benim” şarkısını söylediler.  Etrafı Öğrenciler tarafından sarılan Amaş, Öğrencilerini kucaklayarak onlara sarıldı.  

“Unutmamak ve unutulmamak dileğiyle yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Duygusal anların yaşandığı Mezuniyet töreni sonunda öğrencilerine kısa bir konuşma yapan Sınıf Öğretmeni Sinem Amaş; “ Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve abi gibi olmaya, gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz. Öğrencilerine bir evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, onları eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Önünüze belki bir sürü engel çıkacak, bocalayacak, zorlanacak, tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına dikilecek, dik duracak, engelleri bir bir aşacak başarılı, mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz.” Dedi.

4/A Sınıfı Mezun öğrencilerden Beyza Engin de gazetemize yaptığı açıklamada; “Bugün, kendimi hem gururlu hem hüzünlü hem de sevinçli hissettiğim bir gün. Duygularım böylesine karmakarışık…  4 yıl süren birlikteliğimiz artık sona eriyor. Bu son, bizim geleceğimize yeni bir başlangıç sağlayacak; ancak aynı zamanda bizi sevgili öğretmenimizden ayıracak. Biliyorum, daha yolun başındayım. Önümde aşmam gereken yollar ve engeller var. Bu engelleri geçerken kim bilir daha ne ayrılıklar yaşayacağım; ama biliyorum ki ilk ayrılıklar unutulmaz. Bu yüzden ben de, arkadaşlarım da öğretmenlerimizi asla unutmayacağız ve onları sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için var gücümüzle çalışacağız.” Dedi.