Beykent Koleji’nden yeni öğretim yılına coşkulu başlangıç

admin

Edirne Beykent Eğitim Kurumları 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına düzenlenen törenle başladı.
Okul Bahçesinde düzenlenen törene okul öğrencileri, Öğretmenler ve veliler katıldı.

beykent-okul-acılısbeykent-okul-acılıs (21)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabah 08:50’de Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan tören, Halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Birbirinden güzel gösterileri ile büyük alkış alan Halkoyunları gösterisinin ardından Özel Edirne Beykent Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Müdüresi Bengü BOYACIOĞLU; 2015-2016 eğitim-öğretim yılının açılış konuşmasını yaptı.

beykent-okul-acılıs (17)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm öğrencilerin Dünya’da güzel izler bırakacağına inancının tam olduğunu ifade eden Boyacıoğlu sözlerine şöyle devam etti; 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk günü heyecanını yaşıyoruz. Sevgili çocuklarım günlük yaşamımızda ne kadar aç olursak olalım bir ekmeği bütünüyle yutamayız.  Eğitim yaşamı da böyledir. Her ne kadar önümüzde uzun ve yorucu bir süreç varmış gibi görünse de tüm büyük başlangıçlar küçük adımlarla başlar. İşte bu yüzden hepimiz için” bugün” sözünü ettiğimiz bu küçük adımdır.

beykent-okul-acılıs (10)

 

 

 

 

 

Sizler yepyeni deneyimlere açılan kocaman ve güzel bir kapının eşiğindesiniz artık. Lütfen kaygılan-mayın! Çünkü bu yaşamda herkesin yenileceği ve galip geleceği bir yer vardır. Mutlaka unutmayın ki, başarıya ulaşabilenler, yenilgileri de zaferleri de kucaklayabilenler olacaktır. Benim, hepinizin bu dünyada güzel izler bırakacağına dair inancım tamdır. Değerli Veliler, hem bir anne hem bir öğretmen ve idareci olarak biliyorum ki çocuklarımızdan daha değerli bir varlığımız yok. Sizler en değerlinizi bize emanet ediyorsunuz. Biliniz ki, Beyken ailesi olarak, onların önce kendileri sonra tüm insanlık adına üretken, donanımlı, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde özgür ve özgün bireyler olabilmeleri için elinizden geleni yapmak için hazırız. Sizler bugüne kadar onların “ büyüklülüğüne” tanık olmanın gururunu yaşayacağız. Unutma-yalım ki, yokuş aşağı inmek kolaydır. Ancak manzara en güzel tepeden izlenir. Hep birlikte eğitim ve öğretimin tepelerinde yaşayıp en güzel manzaraları izleme şansını elde ettiğimiz bir yıl olması dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

beykent-okul-acılıs (20)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından Günün konuş-masını yapan Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Bahattin EREL 2015-2016 yılı ders saatleri hakkında öğrencilere bilgi vererek sözlerine şöyle devam etti;
Bu sene pek çok arkadaşınız daha Beykent’i tercih ettiler. Bu nedenle Beykent Ailesi daha çok büyüdü. Bunun yanında bu yıl daha başka yeniliklerimiz var. Okulumuzun giriş saati 8:40, çıkış saati 16:30 oldu. Ayrıca 7-8 ve 11-12. sınıflar için Cumartesi günleri de okul olacak. Bu, sizlerin okulunuzda daha fazla zaman geçirebilmeniz demek. Uzun tatilin ardından yapacak çok işlerimiz olacak. Hepinizin yeni öğretim yılını kutlar, başarılarınızın sürekli olmasını dilerim.” Dedi.

beykent-okul-acılıs (19)

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Beykent Koleji’nden Mezun olan okul yıllarında birçok ödül alan ve önemli derecelere imza atan Milli Yüzücü, işadamı Güven Duvan; Beykent Koleji’nde başarıya nasıl ulaştığını anlatan konuşmasını yaptı.
Konuşmaların ardından 2.sınıf öğrencileri Hayat Bayram Olsa şarkısını söyledi.

beykent-okul-acılıs (18)

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Okul Öğretmen kadrosunun tanıtımı yapıldı.

beykent-okul-acılıs (15) beykent-okul-acılıs (16) beykent-okul-acılıs (11) beykent-okul-acılıs (2) beykent-okul-acılıs (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanıtımın ardından Öğrenciler SWEET DREAMS şarkısını söyledi.

beykent-okul-acılıs (9)

 

 

 

 

 

 

Veliler ve Öğrencilerin ilgiyle izlediği tören 8.sınıf öğrencilerinin Küçük sınıflara hediyelerini sunmasıyla sona erdi. Daha sonra öğrenciler Öğretmenleri ile sınıflarına geçip 2015-2016 yılı ilk ders saatine başladı. ‏

beykent-okul-acılıs (6)

 

 323 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin Edirne’nin okul sorunu kalmayacak

              Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İlköğretim Haftasının başlaması nedeniyle Vali Fahri Yücel ilköğretim okulunda düzenlenen törene katıldı.  Törene Vali Şahin’in yan sıra Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,  idareciler, öğretmenler ile veliler katıldı. Törene katılan Vali Şahin ve Başkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp