Beykent Öğrencileri Dünyayı Değiştirmeye Kararlı

admin

Beykent Okulları 3. sınıf öğrencileri, 2. dönemin ilk teması olan “Dünya’nın İşleyişi” temasına uygulamalı ve bilgilendirici çalışmalarla devam ediyorlar.
Yapılan çalışmalarla” Dünyada ve atmosferde olan değişiklikler, insanların yaşamlarını sürdürme tarzları üzerinde etkiye sahiptir” sonucuna ulaşmaya çalışan öğrenciler, 2. sorgulama maddeleri olan “Dünya’nın nasıl değiştiği ve değişmeye devam edeceği” konusunda geçtiğimiz hafta çeşitli çalışmalar yaptılar.
Edirne Orman Müdürlüğü’nü ziyaret eden çevreci Beykentliler, önce Edirne’de yapılan ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Yapılan sunumda orman yangınları, ormanların yararları, ülkemizdeki ormanların son yıllardaki durumu gibi konular üzerinde duruldu. Sıra ağaç dikimin nasıl yapılacağına geldiğinde bahçeye iki fidan dikerek uygulamalı bir ağaç dikimi çalışması da yapmış oldular. Daha sonra Orman Müdürlüğü tarafından hediye edilen fidanlar her öğrencinin mahallesinde ya da evinin bahçesinde yerini buldu. Böylece yapılan çalışmalarla 36 adet fidanı şehrimize kazandırmış oldular.
Aynı hafta içinde öğrenciler, DSİ Bölge Müdürlüğü’nden okulumuza davet edilen jeoloji mühendisinden afetler ve afetlerin dünya üzerindeki etkisini dinlediler. Gezegenimiz hakkında bilgi aldılar. Gezegenimiz üzerinde olan değişimlerin doğal yollarını öğrendiler.
Son olarak insan etkisi üzerinde duran öğrenciler, Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı’nı okullarında misafir ederek şehrimizde bu konuda yapılan çalışmaları dinlediler. Daha temiz bir Dünya için neler yapabileceklerini öğrendiler, kendi yaptıkları çalışmalarını paylaştılar.
Önümüzdeki hafta yapılacak sonuç etkinliği için sabırsızlanan çevreci öğrencilerimiz şehir halkına açılmak için gün sayıyor.4

 169 total views,  2 views today

Next Post

HAKLILIK PAYI YOK MU?

Edirne’miz vergi daireleri başka iller ve ülkelerde olan büyük mağazaların( AVM) merkezi haline geliyor. Nüfusuna göre değerlendirildiğinde büyük mağazaları(AVM) en çok olan illerin başında Edirne geldiğini kim inkâr edebilir. Başka illerde genellikle şehir dışında faaliyet gösteren Bu tür büyük işyerleri bizde ise şehir merkezinde trafiği yoğunlaştıracak yerlerde kurulu. Mahalli yöneticiler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp