Beykent Öğrencileri Geleneksel Türk Düğününü Canlandırdı

admin

Edirne Beykent Koleji yetkililerince yapılan açıklamada “Bulunduğumuz Mekan ve Zaman” teması altında “Geçmişten Günümüze” adlı sorgulama ünitesini bitiren 3. sınıf öğrencilerimiz, bol renkli görüntülere sahne olan sonuç etkinliklerini geçtiğimiz hafta tamamladılar.

 

Ünite süresince çeşitli gezilerle bilgi toplayıp kayıt tutan öğrencilerimiz; çeşitli drama çalışmalarıyla, izledikleri video ve filmlerle, yaptıkları araştırmalarla geçmişe yolculuk yaptılar. Ünite boyunca yaptıkları eğlenceli, öğretici ve bilgilendirici birçok etkinliğin sonunda bir topluluğun belirli olaylar karşısındaki tepkisinin, o topluluğun geçmişi ve değerleriyle ilgili bir fikir edinmemizi sağladığını gördüler.

 

GEYENEKLER YAŞATILIYOR

Ayrıca geçmişe dair birçok şeyi öğrenmenin yanında gördüklerini günümüzle karşılaştırarak bu değişimin sebeplerini de sorguladılar.

Sonuç etkinliği olarak hazırlanan GELENEKSEL TÜRK DÜĞÜNÜ canlandırmasıyla da unutulan bazı gelenekleri öğrenmiş oldular. Damat tıraşı ile başlayıp kına yakılması ile sonlanan etkinlik, öğrenciler tarafından çok sevildi. Geleneksel kıyafetleri giyerek çeşitli adetleri yerine getiren öğrencilerimiz, bir üniteyi daha yaşayarak ve eğlenerek  öğrenmenin sevincini yaşadılar ve önümüzdeki hafta başlayacak olan yeni ünitelerini sabırsızlıkla beklemeye başladılar.

 240 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Bin 149 Öğrenciye Okulda Kahvaltı

Okulumda Besleniyorum Projesi Kapsamında Edirne’de Bin 149 Öğrenciye Okulda Kahvaltı Veriliyor Edirne’de “Okulumda besleniyorum projesi” kapsamında bin 149 öğrenciye okulda sabah kahvaltısı veriliyor. Edirne Valisi Hasan Duruer, Fevzi Paşa ilkokuluna giderek kahvaltı dağıtım proğramına katıldı. Roman çocukların eğitim gördüğü Fevzi Paşa ilk okulundaki törene Edirne Valisi Hasan Duruer, Milli Eğitim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp