Beykent Öğrencileri “mun” için gün sayıyor

admin

Özel Edirne Beykent Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz 8-9-10-11-12 Mart tarihlerinde Hollanda’nın Lahey kentinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek olan HAGAMUN  Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansına katılmak için uzun süredir devam eden çalışmalarının sonuna gelerek gün saymaya başladılar.

MUN Konferansları, dünyada ilk kez ‘Harvard University’ ve ‘National Model United Nations’- New York bünyesinde uygulanmaya başlanan bir etkinlik. Her delegenin, bir ülkeyi temsil ettiği konferanslar genellikle Birleşmiş Milletler ’de bulunan komiteleri içeriyor ve ana dili İngilizce.

Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında; öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi alanlarda dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm ararlar ve MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderiliyor.

Model Birleşmiş Milletler Konferansında kendilerine tanımlanan Japonya, Kazakistan ve Bulgaristan’ın diplomatik ve siyasi durumunu değerlendirecek öğrencilerimiz, ülkelerin içinde bulunduğu durumu da dinleyicilere İngilizce olarak aktaracaklar. MUN Konferansı ile öğrencilerimiz açık fikirli, dünya barışı ve kardeşliğine dair fikir üretebilen, sorunların farkında ve değişimi gerçekleştirme cesaretine sahip ve hangi alanda olursa olsun geleceğin liderleri olma yolunda bir adım daha atmış oluyorlar.

 

 116 total views,  2 views today

Next Post

TÜRKAY; "Çiftçinin sağ cebinden aldılar sol cebine koydular"

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Av. Mete TÜRKAY yaptığı açıklamada; “AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Parti grubunda yapmış olduğu açıklamada  çiftçinin kullanacağı mazotun yarısının 2018 yılından itibaren hükümet tarafından ödeneceğini açıkladı. Oysa hükümet çiftçiye hiçbir ek kaynak sağlamamış tam aksine çiftçinin sağ cebinden aldığını sol cebine koymuştur. Bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp