Beykent Okulları 10. Sınıf Öğrencileri EDİKAB’ı Gezdi.

admin

Özel Edirne Beykent Koleji ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü  Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerini ziyaret etti.

Öğrenciler, Coğrafya ve Kimya derslerinde gördükleri geri dönüşüm konusunu pekiştirmek ve bilgileri kalıcı hale getirmek amacıyla Edirne’de yeni açılan EDİKAB Birliğini rehberler eşliğinde gezdi.

Edirne’nin çöp sorununa son verecek olan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerinde öğrenciler,çöpün ayrıştırılması, sıkıştırılması, ürettiği gazdan elektrik üretimi konularında bilgileri uzmanlardan aldılar. Sızıntı sularının arıtılarak derelere deşarj edilmesi, organik çöplerin ayrıştırılarak doğal gübreye dönüştürülmesi ve ambalaj atıklarının ayrıştırılması aşamalarına ait bölümleri gezerken öğrenciler, kaliteli çöp ve kaliteli yaşam arasındaki bağı daha net bir şekilde görmüş oldular.

Geziyi düzenleyen Coğrafya Öğretmeni Filiz KIZILYAPRAK: “Şehrimizi çöplük sorunundan kurtaracak olan bu projeyi bize tanıtan ve doğayla uyumlu yaşam konusunda bizi bilgilendiren EDİKAB çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

 

 204 total views,  2 views today

Next Post

AKMEŞE'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, yaptığı açıklamada;  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin, dünyanın en kutsal ve kadım mesleklerinden biri olduğunu belirten Akmeşe, “Öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde önemli role sahiptir. Bu nedenle öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp