Beykent Okulları’nın gurur günü

admin

Özel Edirne Beykent Kolejinin 2001-2002 öğretim yılı mezunlarından Hayriye Merve Yurdacan, üyeleri arasında Albert Einstein, EnricoFermi, Francis Crick ve James Watson gibi Nobel ödüllü bilim adamlarının bulunduğu dünyanın en eski ve prestijli bilim kuruluşlarından ve yüksek onur derneklerinden biri olan SigmaXi’in üyelik komisyonu tarafından Kuzeybatı Amerika kurul üyesi seçildi.

beykent-okullarinin-gurur-gunu-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komitede üstün başarı gösteren, ulusal bilim fonlarının artırılması ve kadınların bilimde daha aktif bir katılıma ulaşması konularında görev alacağını belirten Hayriye Merve Yurdacan: “Beykent Ailesinin bir üyesi olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Lisede hazırlık sınıfında okurken Beykent Kolejinin İngiltere’ye düzenlediği yaz okulu sayesinde yurt dışına ilk kez gittim. Bu eğitim benim daha geniş bir bakış açısına sahip olmamı sağladı. Ayrıca, o yıl İngilizce öğretmenlerimizden biri İskoçyalıydı. Ondan ülkesi hakkında çok şey öğrendim. Bu gelişmeler bende yurt dışına çıkma isteğini doğurdu. Beykent Kolejinde öğrenim gördüğüm 4 yıl boyunca birçok sosyal aktivite ve etkinliğe katılma şansı yakaladım. Kariyer hedeflerimde bana yol gösteren ve sonsuz destek veren tüm öğretmenlerime şükran borçluyum. Aynı aileye mensup genç arkadaşlarımın da üstün başarılara imza atacağından şüphem yok.” dedi.

beykent-okullarinin-gurur-gunu-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayriye Merve Yurdacan kimdir?

Dr. Hayriye Merve Yurdacan Elazığ’da doğdu. Lise eğitimini Edirne Beykent Koleji’nde okul birincisi olarak tamamladı. Daha sonra Yeditepe Üniversitesinde Kimya Mühendisliği okudu. 2006 yılında üniversite eğitimi sırasında California StateUniversity, Eastbay’e değişim öğrencisi olarak gitti ve 2007 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC)’nde yaz dönemi araştırmacısı olarak görev yaptı. Daha sonra 2008 yaz döneminde Kaliforniya Üniversitesinde dil eğitimi aldı. 2009 yılında Yeditepe Üniversitesinden yüksek onur belgesi aldı ve bölüm derecesi ile mezun oldu. Daha sonra Güney Kaliforniya Üniversitesi Kimya bölümünde doktora öğrenimini tamamladı.

Yaptığı araştırmalarla bağlantılı 4 patent başvurusu bulunan Dr. Hayriye Merve Yurdacan, 2011 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesinde Kimya alanında en iyi öğretim üyesi seçildi. 2014 yılında Eğitimde Mükemmellik Merkezi (USC-Center forExcellence in Teaching) komitesi tarafından üniversite genelinde “Üstün Başarılı Asistan” ödülünü aldı. Aynı zamanda uluslararası IJCMS dergisinde, Kaliforniya ve Los Angeles Bilim Fuarı’nda ve İntel’in düzenlediği Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı’nda (İSEF) proje değerlendirme komitesinde hakemlik yaptı. Dr. Hayriye Merve Yurdacan, Uluslararası Kalite Kuruluşundan sertifika alan ilk en genç TurkSixSigma Kara Kuşak sahibidir.

Bunun yanı sıra, 2013 yılında USC-GSG senatosuna Senatör olarak seçildi. Okul genelinde 80 tane Senatör içerisinde Tek Türk olarak görev yapma imkanını buldu. 2014 Yılında Senato çalışmalarına devam ederek Senato’nun Dış İlişkiler Üst yönetim komitesine seçildi ve 5 üst yönetim kurulu üyesi ile aynı yıl Washington D.C.’ye giderek Kaliforniya Kongre Üyesi TonyCanderas ve Beyaz Saray Bilim Komitesi temsilcisi Julia Brownley ve Kaliforniya Senatörü Barbara Boxer ile temaslarda bulundu. Komitedeki görevi, Amerika Ulusal Bilim Fonları Komitesi’nin USC’deki bilimsel çalışmalara daha büyük destek vermesi için temaslarda bulunmak ve Beyaz Saray’ın bu konuda desteğini almaktı.

3 sene boyunca Güney Kaliforniya Üniversitesi Türk öğrenci derneği başkanlığı yapan Dr. Hayriye Merve Yurdacan, şu anda Intel’de Proses Geliştirme Uzman Mühendisi olarak çalışıyor.

 

 

 

 76 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nden bir ilk daha

Belediye Tarihi Korumak Adına Yol Gösterici Olacak Edirne Belediye Başkanlığı, kentin tarihini korumak adına çok önemli bir adım daha attı. Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarihi dokusu olan evleri korumak adına vatandaşa yol gösterici olacak. Edirne Belediyesi’nin 06.10.2016 tarihli Meclis kararı ile Edirne Kent Merkezi’nde bulunan tescilli eserlerin maliklerine, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp