Beykent’ te Seçim Heyecanı

admin

Özel Edirne Beykent İlkokulunda, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ‘Başkanlık Seçimi’ heyecanı yaşandı.

Okul meclisi seçimleri, 1. Sınıflar hariç her sınıftan bir sınıf temsilcisi seçilmesiyle başlarken kapalı oyla yapılan seçim sonucunda aşağıdaki  sınıf temsilcileri belirlendi:

2-A sınıfından H.İskender HÜSEYİNCA, 2-B sınıfından Z.Dora YENİCİ, 3-A sınıfından Ali AKIN, 3-B sınıfından Oğuzhan BİRER, 3-C sınıfından Rüzgar ÖZTÜRK, 4-A sınıfından Duru ÖZTÜRK, 4-B sınıfından Arda BÜLBÜL, 4-C sınıfından M.Eren AKÇIN okul başkanlığı için adaylıklarını koydular.

Başkanlık için aday olan öğrenciler 02-09  Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler.  Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli yerlerine  asma fırsatını buldular.

10 Ekim Salı günü tüm öğrenciler kütüphanede oylarını kullandılar. Öğretmenleri gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 3-B sınıfından Oğuzhan BİRER Başkan olarak seçildi.

Beykent Okullarından yapılan açıklamada; okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek açısından önemli olduğu vurgulanırken bu çalışmaların okulda titizlikle yürütüldüğü kaydedildi. Ayrıca demokrasinin okulda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilere teşekkür edilirken, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrenciler ve okul başkanının tebrik edildiği belirtildi.

 219 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na ziyaret

Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr. Mehmet Özcan, CHP  Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran  Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Özcan, CHP İl Başkanı ve belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp