Beykent’in Fener Alayına Büyük İlgi

admin

BEYKENT OKULLARI’NIN GELENEKSEL FENER ALAYI  19 Mayıs Pazar akşamı SAAT 20:00’DE Trakya Birlik Genel Müdürlüğü arkasından başladı.

 

Edirne Beykent Okullarının her yıl düzenlediği “fener alayı” tüm öğrenci, veli, öğretmen ve halkın katılımıyla büyük bir şenlik havasında gerçekleşti

 

Başta Beykent Koleji Öğretmen ve öğrencileri olmak üzere halkında yoğun katılımıyla gerçekleşen fener alayı yürüyüşünde Bando takımının gösterisi, ve ellerinde yüzlerce bayraklı ve meşaleli öğrencilerin ve halkın geçişi, çevredeki vatandaşlar tarafından sürekli alkışlandı.

 

Beykent’li öğrenci, öğretmen, veli ve halkın katılımıyla gerçekleşen GELENEKSEL FENER ALAYI  yürüyüşü esnasında, güzergah üzerinde bulunan apartmanların balkonuna çıkan vatandaşlar, korteje Atatürk posterleri ve Türk bayraklarını sallayarak destek verdi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk;ün Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini gençlere emanet etmesinin, gençliğe ve Türkiye’nin geleceğine duyduğu güvenin kanıtı olduğunu ifade eden Beykent Koleji öğrencileri, “Bu emanetin yüklediği yüksek sorumluluğun her zaman bilincinde olacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Yürüyüş esnasında marşlar da söyleyen Beykent’li öğrenci, öğretmen, veliler ve Edirne Halkı Geleneksel Fener alayını Mega Park önünde tamamladı.

 

 185 total views,  5 views today

Next Post

Saadet Yerel Yönetim Okulu Üçüncü Konferansını Yaptı

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Mahalli İdareler Başkanlığının tertiplediği Yerel Yönetim Okulu konferansları devam ediyor. Edirne Ticaret Ve Sanayi Odasında üçüncüsü gerçekleştirilen  ‘’Stratejik Yönetim Bakışı ile Belediyecilik ‘’konulu konferans büyük ilgi ile takip edildi. Bu ayki konferansın konuşmacıları Eminönü eski belediye Başkan yardımcısı ‘’Kalite Yönetimi ve Eğitim danışmanı’’ Hasan Birkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp