Beykent’in Konukları Belediyeyi Ziyaret Etti

admin

Edirne Beykent Koleji EKO ART Projesi kapsamında Edirne’ye gelen Macaristan,İtalya Almanya ve Polonya heyetleri Beykent yöneticileri ile birlikte Edirne Belediyesini ziyaret etti.Bu ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ile görüşen heyet Edirne Belediyesi hakkında bilgi aldı. Burada bir konuşma yapan Tanrıkulu şunları kaydetti “ iki eseri ile UNESCO’ya giren tarihi kentimiz aynı zamanda köprüler kentidir. Sizlerle de sevgi köprüsü kuruyoruz. Buradan güzel duygularla ayrılmanızı istiyorum “ diyen Tanrıkulu daha sonra Edirne Belediye binası hakkında konuklara bilgi verdi.

beykent_belediye_ziyaret

Beykent Proje Koordinatörü Ender Gürkaynak burada yaptığı konuşmada, EKO ART projelerini iki yıldır uyguladıklarını, Bu amaçla dört Avrupa ülkesini ziyaret ettiklerini, bu proje ile atık ürünlerden sanatsal ürünler elde edeceklerini söyledi. Mart ayında Almanya’ya gideceklerini belirten Gürkaynak Mayıs ayında Macaristan’da final olacağını söyledi.
ertuğrul_tanrıkulu_beykent

Beykent Lise Müdürü Bahattin Erel yaptığı açıklamada bu projeleri ile Beykentli öğrencilere çevre duyarlılığı aşıladıklarını, geri kazanımın önemini anlattıklarını belirtti.

beykent_belediye_ziyaret2

Konuklara Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Meyve sabunu ve aynalı süpürge hediye etti. Misafirler de Tanrıkulu’na ülkesine has hediyeler sundu. Misafir heyet daha sonra Atatürk’ün odasını ziyaret etti

beykent_belediye_ziyaret1

 

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

Ciravoğlu Çalışmalarına Devam Ediyor

Halkın çeşitli kesimleri ile görüşmelerini sürdüren, sorunlarını paylaşan Ciravoğlu Sivil Toplum Kuruluşlarını da ziyaret ederek ülkenin ve kentin sorunlarını birlikte değerlendirip görüş alış verişinde bulunuyor. Bu çalışmalar kapsamında Şükrü Ciravoğlu ve arkadaşları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve bir dönem başkanlığını da yapmış olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubelerini ziyaret etti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp