BEYKENT’İN MUHTEŞEM SBS BAŞARISI

admin

1 2 

Beykent Koleji’nde bugün heyecan ve gurur dolu bir gün yaşandı.

Geçen hafta açıklanan SBS sonuçlarının analizlerine göre SBS Puanı 554 OYP Puanı 414 olarak tespit edilen Beykent Koleji bu puanlarla il birinciliğini elde etti.

Sabah okulda düzenlenen törende 8. Sınıf öğrencilerine plaketleri verildi. Plaketleri Kurucu Temsilcisi Fatma GÜNAL, İlköğretim Müdürü Halil ALTUĞ ve Lise Müdürü Bahattin EREL verdi.

Kurucu Temsilcisi Fatma GÜNAL öğrencileri kutlayarak yaptığı konuşmada Öğrencilerimizin birçoğunun anaokulundan itibaren Beykent’te yer almasının elde edilen başarıyı daha anlamlı hale getirdiğini söyledi. Daha sonra ilk yüze giren öğrenciler Berkut GÖKMEN, Övgü Güneş VARLIK ve Göksu TARTAR ile okul yöneticileri Valimiz Sayın Hasan DURUER’ i ziyaret etti. Valimiz öğrencileri tebrik ederek kendilerini ödüllendirdi.

Valimizden sonra ziyaret yerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN oldu. Milli Eğitim Müdürümüz de ilimizde ilk yüze giren öğrencileri kutladığını ve ayrıca Beykent Kolejinin il birinciliğini kutladığını belirtti.

Okul Müdürü Halil ALTUĞ yaptığı açıklamada Edirne’ de  hem kendi okulunda hem de diğer okullarda ilk 10’a, ilde ilk 100’e girerek derece yapan tüm öğrencileri katlayarak genel başarıya dikkat çekmek istediğini ifade etti.

Yapılan sınavda okul başarısının puan ortalaması ile ölçüldüğünü söyleyen ALTUĞ 554 SBS, 414 OYP puanı ile birinci olduklarını ve bu birinciliği beş yıldır tekrarladıklarını, bunun ulaşılması çok zor bir başarı olduğunu vurguladı.

İlk yüzde de beş öğrencileri olduğunu söyleyen okul müdürü,  bu başarının Milli Eğitim Müdürü tarafında da ifade edilmesinin kendilerini ayrıca gururlandırdığını, başta öğrenciler olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenleri ve velilerini kutladığını ifade etti.

 151 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Başkanı Recep ZIPKINKURT BASIN BAYRAMINI KUTLADI

            Basın bayramı nedeniyle açıklama yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biri olduğunu  belirterek şunları kaydetti “ Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, demokrasinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp