Beykentli Öğrenciler “Yaparak,Yaşayarak Öğreniyor”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Beykent Okulları öğrencileri kazandıkları bilgi ve beceri birikimini yaptıkları deneyler ile yansıttı. Edirne Beykent Ortaokulu 8. sınıf ve Beykent Fen Lisesi öğrencileri gerçekleştirdikleri “Sıvı Azot Deneyi” ile birçok okulda öğrencilerin yapma imkanın çok zor olduğu deneyleri yaparak, öğrendiklerini kalıcı hale getirdi.

beykent

Fen Bilimleri Bölümü adına konuşan Fizik Öğretmeni Yüce KABAKLI ,okullarda bulunan laboratuvar ortamında standart dondurucular ile bu sıcaklık değerlerine ulaşmanın mümkün olmadığı için öğrencilerin öğrendiklerin teoride kaldığını ifade etti. Okullarında gerçekleştirdikleri deneyler ile öğrencilerin -196 °C de ısı alış verişi ve basınç deneyleri yaparak öğrendikleri teorik bilgileri kolaylıkla pratiğe döktüklerini belirtti. Katkılarından dolayı UZUNİSMAİL ailesine teşekkür etti.

 

 94 total views,  2 views today

Next Post

Günşen, Birlik Mesajı Verdi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Yeni yıla sağlıklı bir başlangıç için Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde 29 Aralık günü “Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliği Edirne’de yapıldı. Edirne’de de düzenlenen etkinlikte katılımcılar, Protokol Evi’nden Kent Ormanı’na kadar renkli görüntülerle yürüdü. Edirne Halk Sağlık Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp