Beykent’te Kimyasal Bir Gün

admin

Özel Edirne Beykent Okullarında, Amedeo Avogadro Haftası kapsamında yapılan ilginç kimya deneyleri öğrencileri kimyaya doyurdu. Beykent’li öğrenciler, Suni Yanardağ, Şekerin Harareti, Patlamayan Köpük, Sis Bombası, Vampir Sıvı, Gümüş Ağacı, Metallerin Su İle Reaksiyonu, Gümüş Aynası, Renkli Köpükler, Su İle Başlayan Alevler, Kuru Buzla Sis Oluşturma gibi birçok deneyi izleme fırsatı buldu.

Beykent’te Kimyasal Bir Gün

Yapılan deneyler sayesinde öğrenciler, günlük hayatta sık sık kullanılan maddelerin bilimsel metotlar ile birleştirildiğinde şaşırtıcı sonuçlar verdiğini ve görsel bir şölene dönüştüğünü gördüler.

Beykent’te Kimyasal Bir Gün (2)

Okul Müdürü Bahattin EREL,bu tür etkinliklerin öğrencilerin Fen derslerine olan ilgisini arttırdığını belirterek, “Öğrenciler, derslerde öğrendikleri soyut kavramları somutlaştırma imkanı bularak, öğrendikleri bilgileri daha kalıcı hale getirmektedir.” dedi. Bu vesileyle etkinlikte emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri kutladı.


Beykent’te Kimyasal Bir Gün (1)
Beykent’te Kimyasal Bir Gün (4) Beykent’te Kimyasal Bir Günkpk

 

 

 222 total views,  2 views today

Next Post

Emniyet Müdürü Baştuğ’dan Sedeefçi’ye Ziyaret

Edirne İl Emniyet Müdürü Dr.Rahmi Baştuğ, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kararname ile Edirne’ye atanan Emniyet Müdürü Dr.Rahmi Baştuğ, göreve başlamasının ardından, kamu kurumlarını ziyaret etmek istediğini ifade etti. Baştuğ, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’den Edirne hakkında bilgiler aldığını belirterek, “Sayın Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp