Beykent’te Mesleki Gelişim Seminerleri

admin

Etkili mesleki gelişim faaliyetleri öğretmenleri destekleyici, öğretim odaklı, işbirlikçi öğrenme fırsatları ile meşgul eder. Aynı zamanda öğretmenin ihtiyaçları üzerine temellendirilen kapsamlı ve iyi planlanmış seminerlerin öğretmen başarısını ve performansını arttırdığı bilinmektedir. Bu bilinçle Beykent Okulları öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. 2013-14 eğitim öğretim döneminin başından itibaren gerek okul içi, gerek il dışı gerekse online öğretmen seminerleri ile uzman kadrosunu daha ileriye götürmeyi hedefliyor.

 

Son olarak 3 Mayıs 2014 tarihinde Beykent Anaokulu ve İlkokulu’nda görev yapan tüm öğretmenlerin biraraya geldiği seminerde “Uluslararası Bilinç” tartışıldı. Ayrıca hızla ve sürekli gelişen, sınırların giderek küçüldüğü günümüz dünyasında, etkili öğrenme ve 21.yy becerilerinin aynı anda geliştirilmesinin üzerinde duruldu.
beykent mesleki gelişim semşneri-edirne

IB Koordinatörü Seden Chouseinoglou liderliğinde yapılan etkinlik kapsamında 4 gruba ayrılan Beykent Kadrosu, birbirinden farklı etkinliklerle tüm yaratıcılıklarını kullanarak, okulda,sınıfta ve müfredatta uluslararası bilinç uygulamaları hakkında beyin fırtınası yaptı. Seminerin ilk bölümünde uluslararası bilinç öğretmenler tarafından şu şekilde yorumlandı:

beykent mesleki gelişim semşneri-edirne (1)

Farklı kültürleri tanıyan onlara saygı duyan dil,din,ırk ayrımı yapmadan barış içerisinde ortak bir dünyada yaşayabilen bireylerin yetişmesini sağlayan bir bilinçtir.

Grup Üyeleri: Sinem Sapmaz,Ruhiye Gilan,Serkan Bolca,Emre Çetinkaya,Sibel Sapmaz,Gizem Kemallarlı

 

Uluslararası bilinç: Farklılıklara saygı duyabilmek , evrensel değerleri bilmek, uluslararası bakış açısı ile uluslararası sorunlara duyarlı olabilmek , açık görüşlü ve empatik yaklaşabilmektir.

Grup Üyeleri: Sinem Amaş, Sanem Polat, Cansu Arslan, Dilek Albayrak, Çiğdem Gusinalı Tuba Bilgin

beykent mesleki gelişim semşneri-edirne (2)

Bu dünyanın evimizden, köyümüzden ve ülkemizden ibaret olmadığı, dünya üzerinde tanınması ve saygı duyulması gereken birçok kültür olduğu, bu farklı kültürlerin öğrenme yolunda bir bütün oluşturduğu, bilgi verilirken daima bu bilincin göz önünde bulundurulmasıdır.

Grup Üyeleri: Ulaş Erel-Tülin Ataseven- Hatice Emengen-Şebnem Solakken-Melek Akseloğlu

beykent mesleki gelişim semşneri-edirne (3)

Uluslararası bilinç, farklı kültürel yapılara ve fiziksel özelliklere sahip kişilerin ortak paydada buluştuğu, saygı, sevgi ve hoşgörü temelli bir anlayış içinde olabilmesidir.

Grup Üyeleri: Hüseyin EĞE, Esra GENEL, Gülay ŞENVELİ, Güzide YALÇINKAYA, Aylin AYDINOĞLU, Buket ÇETİNKAYA

 

Keyifli dakikalardan geriye, etkin uygulama örnekleri kaldı. Beykent Kadrosu, eğitim ve öğretimdeki yenilikçi yaklaşımlar ve mesleki gelişim seminerlerine önümüzdeki ay lise düzeyinde yurt genelinde yapılacak olan eğitim ile devam edecek.

 89 total views,  2 views today

Next Post

99. Dönem Kaymakam Adayları Valiliği Ziyaret Etti

Vali Hasan DURUER, İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığınca düzenlenen gezi kapsamında 99.dönem Kaymakam adaylarını makamında kabul etti. Eğitim Daire Başkanı Bünyamin YILDIZ Başkanlığında Edirne Valiliğini ziyarete gelen 99.dönem Kaymakam adaylarını Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN karşıladı. 99. Dönem Kaymakam adaylarını makamında ağırlayan Vali Hasan DURUER, Kaymakam adaylarını Edirne hakkında bilgilendirdi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp