BEYKENT’TE “ULUSLARARASI DİPLOMA PROGRAMI” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

admin

 

 

DSCN0623

Edirne Beykent Okulları’nın organizasyonluğunda, Ankara TED Koleji Uluslararası Bakalorya (UB) Diploma Programı Koordinatörü Mustafa Üstünışık tarafından öğrenci, öğretmen ve velilerin katıldığı ” Uluslararası Diploma Programı” semineri düzenlendi.

Düzenlenen seminerde Ankara TED Koleji UB Diploma Programı Koordinatörü Mustafa Üstünışık tarafından; Uluslararası Bakalorya Hazırlık Programı ve Devam Kriterleri, Diploma Programı Kriterleri ve Ders İçerikleri, Diploma Programı Değerlendirme Sistemi, Üniversitelerin Diploma Programına Yaklaşımları ve bu programdan mezun öğrencilerin akademik profilleri hakkında bilgi verildi.

Diploma Programının 16-19 yaş grubu öğrenciler için uygulandığını vurgulayan Üstünışık, bu programın öğrencilere Uluslararası düzeyde üniversiteye giriş sağlayan bir diploma olduğunu belirtti. Ankara TED Koleji UB Diploma Programı Koordinatörü Üstünışık bu program sayesinde; üniversitede okuyabilecek, daha sonra yaşamda gerçekten mücadele edebilecek, risk alabilen, kritik düşünme becerilerine sahip, proje yönetebilecek düzeyde  çok başarılı öğrenciler yetiştirildiğini belirtti.

Seminere katılan veli ve öğretmenlerin Uluslararası Diploma Programı ile ilgili soru-cevap bölümüyle devam eden program, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

 172 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE TİCARET BORSASI’ NDAN ANKARA ÇIKARMASI

         MECLİS ÜYELERİ SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NU VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ Organ seçimleri sonrasında göreve başlayan Edirne Ticaret Borsası üyeleri, Ankara’da ilk ziyaretini Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na, ikinci ziyaretlerini ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na gerçekleştirdi. Edirne Ticaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp