Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda iki yıldır yürütülen Değerler Eğitimi Projesi’ne Edirne Beykent Okulları destek vermeye devam ediyor. Her ay bir değerin belirlendiği ve değer çerçevesinde etkinliklerin düzenlendiği projenin bu ayki değeri “Adalet”ti.

Beykent koleji Değerler Eğitimi Projesi (1)

Edirne Beykent Okulları’nın, Türkçe-Yabancı Diller-Rehberlik Bölümlerinin ortaklaşa düzenledikleri, Edirne Barosu avukatlarından Av. Suzan AKAN’ ın, adalet kavramı üzerine konuşma yapıp soruları yanıtladığı etkinlikte, öğrenciler, adalet kavramı ve bununla ilgili çocuk hakları konusunda okullarına gelen uzmandan bilgi aldılar. Öğrenciler, etkinliğin soru-cevap bölümünde okullarına gelen uzmanı soru yağmuruna tutarken adalet ve çocuk hakları konusunda akıllarındaki soru işaretlerini kaldırmış oldular.

Beykent koleji Değerler Eğitimi Projesi (2)

Kurumdan yapılan açıklamada; Değerler Eğitimi Projesi’nin önemine dikkat çekilirken öğrencilerin bu proje kapsamında verilen tüm değerleri özümsemeleri için bu ve buna benzer etkinliklerin önümüzdeki aylarda da süreceği dile getirildi.

Beykent koleji Değerler Eğitimi Projesi

Beykent koleji Değerler Eğitimi Projesikpk