Beykent’ten film ve fragman yarışması

admin

Özel Edirne Beykent İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleştirilen Film ve Fragman Yarışması ile öğrenciler yeteneklerini sergilediler. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Film ve Fragman Yarışması’nda öğrenciler birbirinden başarılı çalışmalar yaparak bu alandaki yaratıcılıklarını bir kez daha ortaya koymuş oldular. Yarışma sayesinde öğrenciler, yaratıcılıklarını geliştirip belirlenen kurgu ve senaryoya göre video çekme ve okul toplumuna sunma imkanı buldular.

Müzik Öğretmeni Tayfun ZAFER ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hüseyin EĞE’nin ortak girişimiyle başlatılan ilk etkinlik öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmüştür, bu tür etkinliklerin öğrencilerin yaratıcı özelliklerini geliştirerek film ve fragman hazırlama alanında deneyim kazanmalarına katkı sağlamıştır. Bu vesileyle etkinlikte dereceye giren öğrenciler; “Öğretmen olmak zordur” isimli çalışmalarıyla film alanında 1. olan Bartu KÜÇÜKSARILAR, Onur Deniz BOZ, Emirhan OKUMUŞ, “Samanta Morgon” isimli çalışmalarıyla fragman alanında 1. olan Hande KÖKSAL, Miray SERT, Eylül GÜNER, Sude KAHRAMAN ve Zeynep Işık SÜREN ödüllerini okul müdürü Taylan KIZILYAPRAK tarafından aldılar. Gelecek yıl da yarışmanın tekrar yapılarak geleneksel hale getirilmesi planlanmaktadır.

 87 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Valisi Günay Özdemir’in 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı

Edirne Valisi Günay Özdemir yaptığı açıklamada; “14 Mart, 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulduğu gündür.  İlk kutlama ise 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da tıp okulu öğrencileri, Hikmet Boran’ın önderliğinde işgali protesto tıp mesleği mensuplarının yurt […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp