Bezbaş “ben mücadeleci bir siyasetçiyim”

admin

CHP Edirne Milletvekili aday adayı  Mustafa Bezbaş Radyo Su’da  yayınlanan “ yerel Gündem programına katıldı. Fikri Yalın’ın sunduğu programda konuşan Bezbaş Keşan’ın köylerinden bir çiftçi ailenin çocuğu olduğunu dershane sahibiyim Keşan’da okulların açılışında katkım vardır.

MUSTAFA BEZBAŞ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bugüne kadar sürekli eğitimin içinde oldum. Ben eğitim yapan herkese desteğimi esirgemem. Siyasette doğruların yanında olmak zorundasınız. Eğitime katkı sağlayanları her zaman arar hatırlarını sorarım. Ben tatil nedir bilmem 7 gün çalışırım.

Siyaset yapılıyorsa adam gibi yapılmalı. Siyaset yapanların partileri baba evi gibidir. O partinin ilkelerini benimsemek zorundasın benimsemiyorsan bırakıp gideceksin. Parti kurallarına uymak zorundasın. Partide atama da yapılır, ön seçim de yapılır ona uymak zorundasın. Mahalli Seçimlerde ben Keşan Belediye Başkan aday adayıydım. Partim atama yaptı. Ben bunu kabul ettim başkanımı kutladım.

CHP’de birlikte çalıştık başarılı olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partim karar verdi. Cumhurbaşkanı seçimlerinde de görev aldım. Siyaset fedakârlık isteyen bir iştir. Siyaseti benimsemeyenler yerim dar diye parti çalışmalarını engeller. Siyasetçinin kimseye minnet borcu olmamalı kendi parası ile siyaset yapmalı, çalıştığı ekibe saygılı olmalı. Siyaset ekip işidir. Ben yerine biz demeliyiz. Ben aday adayı olduğum halde adayı gibi siyasi çalışma yaptım. Kahvelere gidip vatandaşlarla konuştum.

MUSTAFA BEZBAŞ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu dönemde  halkımız  CHP’den iktidar bekliyor. Ben milletvekili olsaydım. Buğday fiyatları açıklanmadığı zaman mecliste buğday saçardım. Ayni şekilde çeltik fiyatlarına müdahale olması halinde mecliste çeltik  saçardım.  Bugün tarlalarımız satılıyor.En büyük ayçiçeği ithalatçısı olduk. Amerika  yarı organik ve organik tarım yapanlara destek sağlıyor.Bizim çiftçilerimiz küçük çiftçi  desteklenmesi gerekir. Bizde halkı topraktan kopuyor geçinemediği için Çerkezköye gidip asgari ücretle fabrikalarda çalışıyor. Çiftçilerimizin istekleri belli CHP iktidara geldiğinde bir yıl önceden  fiyatlar açıklanacak. Çiftçilerimiz de ona göre ekim yapacaklar. Çiftçilerimizin paraları da günün gününe ödenecek. Çiftçilere destekleme yapacaklar bunu on beş güne yaydılar.  Halkımız zor durumda traktörler tarlalar süt inekleri satılıyor. Geçim derdinden insanlarımız çok mutsuz. Bugün insanlarımız nasıl Özgür Özel’i mücadeleci olduğu için seviyorsa Mustafa Bezbaş’I da sevecekler. Ben partim için mücadeleci bir insan olacağım. Ben orada gerektiğinde halkım için kavga etmeye gidiyorum, yatmaya gitmiyorum.

MUSTAFA BEZBAŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

Halkım için ideolojim için sonuna kadar mücadele ederim. Benim insanımın talepleri dikkate alınmıyorsa ben onun cevabını mecliste veririm milletvekillerinin dokunulmazlığı var neden bunu iyi değerlendirmek lazım. Üyelerimize buradan duyurmak istiyorum. Kim bu parti için mücadele veriyorsa ona destek versinler. Ben hedef belirledim. Her yerde söylüyorum. Biz iktidar istiyoruz. Biz Edirne’de üç sıfır yapabiliriz.  Hiç kimseye yaranmak için farklı yerlerde farklı konuşmadım. Ben Keşanlıyım milletvekili olduğumda ben Edirneliyim bu il içinde herkese eşit oranda hizmet edeceğim. Bize gelmek isteyenler varsa partimizin ilkelerini benimseyip aramıza katılırlar. AKP dönemi bitti. Diğer partilerden olanlar gelsinler büyüyelim. Önderlerimize küfür edenlerin partimizde yeri olamaz. Yolsuzluğa bulaşanlara partimizde yer olamaz. Milletvekili hastalanmaz, kaytarmaz. Üyelerimize gençlere görev  verin onlar daha iyi mücadele eder, haklarınızı daha iyi savunur diyoruz. Ben söz verdim hangi milletvekili çok çalışmışsa onun iki katını çalışacağım. Biz köyde yetiştik güzel çiftetelli oynarım. Köylerde kız parası almadan kız vermezdik.  Ben buranın özelliklerini taşıyan kızancıklardanım.

Buradan parti üyelerime sesleniyorum. Oy verirken bu görevi en  iyi yapabilecek aday adayına oy veriniz. İşçilerimiz, köylülerimiz emeklilerimiz haklarını en iyi şekilde savunulmasını istiyorsa ben bu görevi en iyi şekilde yapmaya talibim” dedi.  Bezbaş radyo programının ardından esnaf ziyaretinde bulundu  ve esnafların sorunlarını dinledi.

MUSTAFA BEZBAŞ (2)

 

 

 

 205 total views,  2 views today

Next Post

CHP’nin en genç milletvekili aday adayı

Radyo Su’da  yayınlanan “ Yerel Gündem” programına katılan CHP’nin en genç milletvekili aday adayı  Samet Serdar Dinçer, milletvekili aday adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.  Edirne Ajans Gazetesi Haber Müdürü Fikri Yalın’ın yönettiği programda konuşan Dinçer,  1977 yılı İpsala doğumlu olduğunu, İlkokul ,ortaokul ve lise öğrenimi sonrası  İstanbul Üniversitesi  İklimlendirme ve Soğutma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp