Bezbaş, “siyasi partilerimiz ülke yararını düşünmeli”

admin

7 Haziran’da  yapılan Milletvekili seçim sonuçların hakkında açıklama yapan 25. Dönem  CHP Milletvekili aday adayı ve Aden Koleji  Ortağı, Keşan Günce Final Dershanesi Sahibi   Mustafa Bezbaş,HDP dışında hiçbir siyasi partinin mutlu olmadığı bir seçim sonuçları çıktığını belirterek; “ Bu seçimin sonucunda siyasi partılerinizin alması gereken mesajlar da çok net. Daha önceki seçimlerde AKP tüm muhalefet milletvekillerini ikiye katlayacak sayıya ulaşıyordu. Fakat son yapılan  bu seçimde AKP dışında üç partinin sandalye sayısı AKP’den fazla. Demokrasi kültürü yerleşen ülkelerde koalisyon kurularak iktidar devam eder.

Bezbaş, siyasi partilerimiz ülke yararını düşünmeli (2)

 

 

 

 

 

 

 

Aslında iktidardaki partinin durumu belli, bu parti  parlementodaki çoğunluğunu kaybetmiş durumda. Onun dışında AKP,MHP,DTP  koalisyona nasıl bakacak, o henüz netleşmiş değil, zamanla partilerin  bu konudaki görüşleri  ortaya çıkacak. Üç parti ülkeyi hükümetsiz bırakmanın ne demek olduğunu anlarlar. Bu sağlanamadığı takdirde  Baskın bir erken seçimde millet bu kez verdiği emaneti tekrar geri alır.

TÜM PARTİLER ORTAK HEDEFTE BİRLEŞMELİ

Tüm partiler kendi programlarını söylemlerini bir kenara koyup, Türkiye’nin geleceğini dikkate alarak, birlikte devlete sahip çıkılması gerekir, bunun da olacağını sanıyorum. Ülkemizde tek başına  iktidarlar olanların, uyguladıkları baskıcı, toplumu gerip kutuplaştıran, diğer siyasi görüşlere yer vermeyen” benim arkamda %52 var, ne istersem yaparım” anlayışının son bulması açısından ben seçim sonuçlarını olumlu buluyorum ve sevinçliyim.

Bundan böyle kimse kimseye baskı yapamayacak. Devlet olanaklarını kullanarak kendisine muhalif olanlara uygulanan baskı böylece son bulacak,  ülkemize huzur gelmesi açısından bu çok önemli bir gelişme. Bakıyorum, seçim geçeli çok az süre oldu. Basın dahi kendine çeki düzen verdi. Bundan böyle kimse kimseden korkmaz, çünkü tek başına iktidar olarak halka baskı uygulayan bir iktidar yok. Zira insanlar bir süre sonra siyasetteki bu yeni oluşumu kabulleneceklerdir.

Bunun sonucunda mutlu olacakları inancındayım. Öyle sanıyorum ki, bundan sonra kurulacak hükümet ülkeyi geri götürmeyecektir. Halkın istemleri doğrultusunda tasarruf tedbirlerini ön planda tutarak  insanlarımızın biriken sorunlarına  çare arayacaktır.

Bezbaş, siyasi partilerimiz ülke yararını düşünmeli (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu da ancak güçlü bir koalisyonun kurulması ile sağlanır. Bunun alt yapısı da birkaç gün içersinde oluşturulacağı inancını taşıyorum.

HUZURLU BİRSEÇİM OLDU

Ben kısa sürede ön seçim yapılacağı inancında değilim. Yeni seçilen parlamenterlerimiz kısa sürede koltuklarını bırakmak istemeyeceklerdir. Onun için yapılan seçim ülkemize hayırlı olacaktır diyorum. Seçimden ülkemiz açısından güzel sonuçlar çıktı. Her ne kadar CHP olarak istediğimiz sonucu elde edemesek de, bizim için  önemli olan demokrasimizin kazançlı çıkması. Seçim döneminde fazla olaya rastlanmadı. Birkaç olayın dışında, toplumu gerecek olaylara tanık olmadık.  Sandığa giderken insanlarımız arasında tatsızlık yaşanmadı. Seçim öncesi Diyarbakır’da patlayan bomba nedeniyle endişeye kapılmıştık. Orada  sağduyu hakim olmasa toplum birbirine girebilirdi. Daha çok seçimler göreceğiz, o nedenle bir seçim bitti ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi

 

 

 

 131 total views,  2 views today

Next Post

Seçim sonuçlar herkese ders olmalı

7 Haziranda yapılan seçimlerinde halkımızın oyları ile adeta tüm siyasi partilere ders olacak şekilde mesaj iletildi. Siyasi partilerimiz seçim stresini attıktan sonra halkımızın vermek istediği dersi iyice değerlendireceklerini umarım.             Siyasi parti kadrolarının en üst yönetiminden en alt kadrolara kadar demokrasi anlayışı açısından özeleştiri yapmaları gereken çok sayıda konu bulunmaktadır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp