Bilgili, “ Edirne’de sadece futbol takımı yok”

admin

Bilgili, “ Edirne’de sadece futbol takımı yok”  (1)

 

 

 

 

 

 

Çarşı Spor Voleybol Takımı Kulüp Başkanı İsmail Bilgili, beraberinde Başantrönör Ayhan Günel,Antrenör Turgut Sarıbaşak ve Yönetici Yaşar Varel ile birlikte basın toplantısı yaptı.İsmail Bilgili; ”Edirne Çarşı Spor Kulübü Voleybol takımımız üçüncü lig için hazırlık çalışmalarına bu ayın başında Ayhan Hocamız nezaretinde başladı. Önümüzdeki dönemdeki çalışmaları 2-3-4 Ekimde Yunanistan’da kamp yaparak geçireceğiz. Bu tarihlerde Yunanistan’ın Oristia’da şehrinde Merissa Takımı bizi Çarşı spor olarak davet etti. Bir de Dedeağacın bir takımı var o da ikinci ligde oynuyor lig lideri bir takım da katılacak. Sanırım onlarda katılacak fakat henüz netleşmiş değil Sırbistan’ın Volleyball Clup Taslan takımı katılacak. Böyle bir organizasyon gerçekleşecek biz de  burada kendimizi sınama imkanı bulacağız. Ligimizde neler yaparız diye durumumuzu belirlemiş olacağız. Buradaki toplantımızın nedeni 9-10-11 Ekim tarihlerinde Mimar Sinan Spor Salonu bir Balkan turnuvası düzenleyeceğiz. Bu turnuvanın adı ise Balkan Dostluk Turnuvası olacak.Bu turnuvaya dört takım katılacak dörtlü turnuva olacak. Biz Çarşı Spor kulubüyüz, Yunanistan’ın Vissas kulübü Sırbistan’ın  Saba kentinden  Voleybol Clup Taslan takımı  Bunların dışında bir kulüp daha var bu kulüple geçen dönem maç yapmıştık. Onların teyidi bize on yedisinde gelecek Athlos Orestiyadas kulübü. Bu turnuvanın güzel bir organizasyon olacağını düşünüyoruz.

Bilgili, “ Edirne’de sadece futbol takımı yok”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kulüpler ciddi transferler yaptı. Biz de ciddi transfer yaptık. Öncelikle size bu transferlerden bahsetmek istiyorum. Tanyeli Gencel Bursaspor kulübünden transfer oldu. Hilal Balta bahçeli evler spor kulübünden transfer oldu. Büşra Şensoy İbrahim Turan lisesi Spor kulübünden transfer oldu. Elif Ayan Silivri spor kulübünden transfer edildi. Bunların yanında bizim oyuncularımızın da katkılarıyla tek hedefimiz ikinci lige çıkmaktır. Bunun dışında Edirne’de 3. Lige çıkma gayreti içinde bir futbol takımımız var. Takımımızı yürekten destekliyoruz. Yine Süper ligde mücadele veren Edirne Belediyesi Bayan Basketbol Takımımız da Edirne’yi çok iyi temsil edecektir. Yine Erkekler basketbol liginde de Trakya Üniversitesi Basketbol takımımız da 2. Ligde oynuyor. Onların da Edirne’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.  Tüm spor kulüpleri olarak amacımız Edirne’yi en iyi şekilde temsil etmektir. Bu arada yaptığımız organizasyonlarla da Edirne turizmine bir nebze olsun katkı sağlamaktır. Bunu biz çarşı kulübü takımı olarak büyük oranda başarabileceğimiz inancındayım. Biz ekip olarak çalışıyoruz. Ayhan hocamızın yönetiminde birlikte bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar için maddi katkı gerekiyor bunu da eşimizden dostumuzdan sağlıyoruz fakat bu yetmiyor. Sezon başlamadan önce Belediye Başkanımız Recep Gürkan bize söz vermişti. Umarım başkanımız da bize katkı sağlayacaktır. Tüm amacımız Edirne için bir şeyler yapmaktır.  Bu oyuncular Edirne’de yaşıyor. Onların uluslararası başarı sağlamaları için katkı yapıyoruz. Tek amacımız Edirne’deki çocuklarımızın deneyim kazanmaları. Trakya’da tek bayan voleybol takımı olarak Edirne Çarşı voleybol takımı var. Edirne sokaklarını dolaştığınızda Edirnespor için asılan pankartları görürsünüz. Neden basketbol kulübü için açılan pankart bulunmuyor. Trakya üniversitemiz için açılan pankart yok. Edirne Çarşıspor kulübü voleybol takımı için açılan pankart yok. Biz de bu ilin takımıyız. Bizi de işadamlarımız desteklerse biz de başarılı oluruz. Edirne’de spor sadece futboldan ibaret değil. Burada basketbol’da voleybolda var diğer spor dalları da  var. Bu sporlar desteklerle başarılı oluyor. Umarım tüm spor severler kulübümüze de destek verirler. Maçlarımız 18 Ekimde başlayacak. Deplasmanda Anka Spor ile karşılaşacağız daha sonra kendi evimizde İbrahim Turan Lisesi ile karşılaşacağız. Bu maç için herkes eşini çocuğunu alsın gelsin. Güzel bir maç izleyecekler. Antrenmana 22 oyuncu ile devam ediyoruz. Daha sonra bu sayı 14’e inecek. Bu arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz. Amacımız gençleri yetiştirmek onların önünü açmaktır” dedi.

Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Bilgili, “ Edirne’de sadece futbol takımı yok”  (3)

 17 total views,  2 views today

Next Post

Kurban hizmetleri komisyonu kurban kesim yerlerini belirledi

                  KOMİSYONCA BELİRLENEN KURBAN SATIŞ YERLERİ ŞÖYLE: Edirne Ticaret Borsası “Canlı Hayvan Alım-Satım Tesisleri”(Büyükdöllük Köyü Yolu) KOMİSYONCA BELİRLENEN KURBAN KESİM YERLERİ: Komisyon tarafından ilan edilen 16 kesim yeri haricinde kesim yapılmayacaktır. KURBAN KESİM YERLERİ LİSTESİ: 1-Edirne Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp