“Bilinçli Harca, Bilinçli Tüket” programında önemli bilgiler verildi.

admin

19 Mart Salı günü saat 16:30’ da, Edirne’ nin dinleyici kitlesi en yüksek yerel radyolardan olan Radyo Su 92.2 frekansında, Edirne Ticaret İl Müdürü ve aynı zamanda Edirne Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut ALTUN ve Raportör Canan ATASOY tarafından, bütün dünyada 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Tüketiciyi Koruma Haftası’ na özel katıldığı canlı yayın programında önemli bilgiler verildi.

Radyo Su dinleyicilerinin beğeniyle takip ettiği “Bilinçli Harca, Bilinçli Tüket” programında program konukları  Edirne Ticaret İl Müdürü ve aynı zamanda Edirne Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut ALTUN ve Raportör Canan ATASOY tarafından Tüketiciyi Koruma Haftası’nda dinleyicilerine Tüketici Hakem Heyetlerine genel bir bakış ile Hakem Heyetlerinin yapısı, görevleri ve tüketici mevzuatı anlatıldı.

Programda konuşma yapan İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun: “Tüketiciye sunulmak üzere satışa sunulan malların veya ambalajlarının yada kaplarının üzerine etiket konulması zorunlu olup etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır. Ürünlerin güvenli bir şekilde kullanılması için, ürünlerin, ambalajları üzerinde yer alan uyarıların dikkatlice okunması ve kullanım talimatları doğrultusunda hareket edilmesi büyük önem arz etmektedir. Güvenli olmayan ürünlere ilişkin bilgileri www.guvensizurun.gov.tr  adresinden takip edebilirsiniz.

Her banka tüketiciye aidat ücreti olmayan bir kredi kartı sunmakla yükümlüdür. Tüketici ve Konut kredilerinde sigorta yaptırmak tüketicinin talebine bağlıdır.   Tüketicinin taraf olduğu tüm işlemlerde bileşik faiz uygulaması yasaktır. Aboneliklerde bakım, kontrol, onarım gibi sebeplerle hizmet sunumu durdurulursa, bu durumun en az 48 saat öncesinden size bildirilmesi zorunludur. Ödeme bildirimde bulunulan tutar hatalıysa, bu tutara bildirimin düzenlediği tarihten 1 yıl içerisinde itiraz edebilirsiniz.” Dedi.

 

 274 total views,  2 views today

Next Post

T.B.M.M.Başkanı Mustafa Şentop Edirne’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop  Edirne programı kapsamında Okul ve Hastane açılışına katıldı. Saat: 10.00’da İpsala Belediyesi ‘ni Ziyaret Eden Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u İpsala Belediyesi önünde Edirne Valisi Ekrem Canalp, İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Belediye Başkanı Mehmet Kerman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp