Bilinçsizce atılan yağlar çevreye zarar veriyor

admin

Bilinçsizce atılan yağlar çevreye zarar veriyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATIK YAĞLARI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIN

Bilinçsizce atılan atık yağlar hem çevreye, hem doğaya zarar vermeye devam ediyor. Kevransaray’ın arkasında yer olan çöp konteynerlerine atılan atık yağlar, sıcağın da etkisiyle alev aldı ve konteynerden akan yağlar çevrenin zarar görmesine neden oldu. Konteyner ve çevresi Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlenirken,  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sağlıklı bir çevre için lütfen atık yağlarınızı çöpe ve lavaboya dökmeyin, geri dönüşüme kazandırın” dedi.

Kevransaray’ın arkasında bulunan konteynere bilinçsizce atılan atık yağlar sıcağın da etkisiyle alev aldı. Alevler Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü, konteynerden sızan atık yağlar da ekipler tarafından temizlendi.

Evlerde ve iş yerlerinde biriken ve konteynerlere atılan atık yağların çevreye zarar verdiğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı.

Bilinçsizce atılan yağlar çevreye zarar veriyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATIK YAĞLAR İÇME SUYUNA KARIŞIYOR

Lavaboya dökülen bitkisel yağların kanalizasyonlara, göllere ve denizlere karıştığını ifade eden Gürkan, “Çöpe döküldüklerinde ise ilk olarak konteynerler zarar görüyor, daha sonrada çöplük alanlarda önce toprağa daha sonra kullanılabilir yer altı sularına karışıyor” diye konuştu.

Bilinçsizce atılan yağlar çevreye zarar veriyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATIK YAĞLARI ÇÖPE DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIN

Atık yağların evlerden ve işyerlerinden toplanarak geri dönüşüme kazandırılması için Edirne Belediyesi’nin iki büyük firma ile protokol imzaladığını belirten Gürkan, “5 litreye ulaşması halinde bu firmalar, evlere ve işyerlerine giderek atık yağları topluyor ve geri dönüşüme kazandırıyor. Toplanan atık yağların yüzde 60’ı biyodizel olarak kullanılırken yüzde 30’undan ise elektrik üretiliyor” dedi.

Evlerinde ve işyerlerinde atık yağlarını biriktiren duyarlı vatandaşların 0 (284) 213 51 51 numaralı hattan Çevre Müdürlüğü’nü aramasının yeterli olacağını belirten Gürkan, “Atık yağlarınızı belirtiğiniz adresten alınarak, geri dönüşüme kazandırılacaktır. Çocuklarımızın geleceği, sağlıklı bir çevre için lütfen atık yağlarınızı çöpe ve lavaboya dökmeyin, geri dönüşüme kazandırın” ifadelerine yer verdi.

 

 49 total views,  2 views today

Next Post

KUDAY "zorunlu BES,bir dayatmadır"

              DİSK Trakya Bölge Başkanı Arif KUDAY Meclis komisyonundan apar topar geçirilen ve Meclis gündemine getirilen Bireysel Emeklilik Sistemindeki değişiklerle ilgili açıklama yaptı. Kuday yaptığı açıklamada;”1990’lardan beri devam eden sosyal güvenliği özelleştirilme/piyasalaştırma sürecinin, neoliberalizmin sosyal güvenliği tasfiye programının yeni bir halkası olan ve kamuoyunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp