Bilsem Öğrencilerinden Edirne’de Tarihi Köprülerde Geçiş Sorununa Çözüm

admin

EDİRNE BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

Toplumda bilim kültürünün yaygınlaşması ile öğrencilerde çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşma gerekliliği doğmuştur. Bu amaçla, TÜBİTAK tarafından desteklenen “4006 Bilim Fuarları” kapsamında, Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim ve Sanat Merkezi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

27-28 Mayıs 2018 tarihleri arasında Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim Sanat Merkezi bünyesinde yer alan fuarın açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT tarafından yapıldı. Fuarda, Edirne’de özellikle Sarayiçi mevkiinde bulunan tarihi köprülerin dar ve eğimli olması nedeniyle oluşan trafik sorununa yönelik geliştirilen proje dikkat çekti.

   BİLSEM öğrencilerinin haftalardır üzerinde çalıştıkları 9 Fen Bilimleri, 7 Matematik, 6 Bilgisayar/ Yazılım, 2 İngilizce ve 1 Psikoloji projesinin ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı boyunca öğrencilerin robotik atölyesinde yaptıkları çalışmalarının sergilendiği projeler, başta Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT olmak üzere tüm konuklar tarafından fuar alanında tek tek gezildi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, fuarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 245 total views,  6 views today

Next Post

Saranel Sağlık Koleji’nden İftar Yemeği

2014 yılından bu yana eğitim alanında kaliteli, yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla varlığını sürdüren Edirne Saranel Sağlık Koleji’nin düzenlediği İftar yemeği Erasta AVM’de faaliyet gösteren Tavuk Dünyası’nda gerçekleşti.  İftar yemeğine Okul Müdürü Bahri Bilen, Okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Davetliler, ERASTA AVM’de Tavuk Dünyası firmasının terasında Selimiye manzarası eşliğinde lezzetli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp