BİR ÇİVİ ÇAKANI KUTLAYALIM

admin

fikri_yalin_kose

Kentimizde bazı kimseler işin kolaycılığa kaçıp ulu orta savurdukları laflarla “Edirne’ye hizmetler gelmiyor” diye yaygarayı basıyorlar.

Bu kişiler hizmetlerin plan proje ve kararlı olarak istenmesi bu talebin arkasında durulması ile gerçekleştiğinden habersiz.

 

Bakıyoruz bu kimseler kendini haklı gösterecek reçeteler uydurarak, Edirne’nin hiçbir hizmet alamadığından hizmet fakiri olduğundan yakınıyor. Bu konuda sadece yakınmak, alternatif çözüm yolları üretmeden laf olsun diye şikâyetlerle çözüm aramak bölgemize hizmet getirmedi getirmesi de mümkün görünmüyor.

Hizmet konusunda şikâyetler bu yollardan sürdüğü müddetçe de kimseyi söylediklerimize, yakınmalarımıza inandıramayız.

Bölgemiz açısından en acı olanı da, kentimize istihdam yaratıp destek veren kimselerin bazı sorumsuz kimselerce önlerinin kesilmek istenmesi,gereksiz yere suçlanması.

Aslında,bu mantıkta olanların, böyle tavır almada ısrarcı olan kişilerin Edirne’mize daha çok zarar vermesinin önüne geçilmeli.

 

Bu konuda Yüzlerce örnek sayabiliriz. Edirneli geçinip,kendisini bu kentin varisi gibi sayan, Bu kentte yaşadığı süre zarfında “ne kokan ne bulaşan” tiplerden olan hiçbir hizmeti olmayan kimselerden bundan böyle Kentimize daha fazla zarar vermemelerinin yolu bulunmalı,”Edirne’ye çok zarar verdiniz sesinizi kesin artık; “denilmeli.

Sen Edirne için bugüne kadar sadece laf üreteceksin, hiç bir halt etmeyeceksin, sonra da çıkıp Edirne’de işsizliği önlemek hizmet

yapmak için çaba harcayan insanlara çamur atacaksın, işlerine ket vuracaksın.

Uzun yıllar bu türde sorumsuzca hareket eden onu bunu karalamaktan çekinmeyen insanlardan çok zarar gördük.

Böyle kişilerin kaprisleri karalama kampanyaları kentimize çok pahalıya mal oldu.Bunun sonucunda kentimiz güven yitirdi.

Bundan böyle lafta Edirnelilik yapanları bir yana bırakıp kentimize hizmet getirenlere saygı ve sevgimizi odaklamamız ve bu konuda gayret gösterenlere kol kanat germemiz destek vermemiz zorunlu hale gelmiştir. Hiçbir vakit lafla hizmet olmuyor. İşi bu yönde çözmek isteyenler, yapılan hizmetlere çamur atanlar daha fazla zarar vermeden susmasını bilmeli.

Hiç olmazsa bu tür kişilerin lafları, mesnetsiz suçlamaları, iş yapanlara suçlamaları dikkate alınmamalı.

Bu kent lafta Edirnelilerden, bu şehre hizmet gelmesine ket vuranlardan bıktı usandı. Bunun zararları pahalıya mal oluyor.

Bunlar sayesinde güzel tarihi kentimiz bir türlü istenilen düzeye gelmiyor kentte yaygın olan dedikodu ortamı hizmet getirmek isteyenlerin şevkini kırıyor. Kentimize yatırım yapmak isteyenler bu belirsizlik nedeniyle yatırım yapmaktan vazgeçiyorlar.

Bu kargaşa ortamından en büyük zararı ne yazık ki bu kentte yaşayanlarımız görüyor.

KENTİMİZDEN GÖÇÜN NEDENLERİ ARAŞTIRILMALI

Avrupa kapısında her türlü imkânlara sahip bir kent insanı ne yazı ki yeterli iş imkânı bulamadığı için, bu güzellikleri bırakıp başka şehirlere ailecek göç etmek zorunda kalıyor.

Sanayi bölgesi olan Çerkezköy’de kentimizden göç eden insanlardan oluşan mahalleler oluştu. Başka illerden gelerek Edirne’de yaşama imkânı bulan vatandaşlarımızın yanında bu güzel tarihi kentte yaşadığı halde başka illere göç edenlerin olması , büyük çelişki olmuyor mu?

Son yılda kentimizde meslek kuruluşları arasında önemli bir diyalog başlatıldı.

Aralarında yapılan toplantıların ilk maddesi Edirne ye Hizmet olarak ortaklaşa neler yapabiliriz maddesi oluşturdu.

Bu konuda önemli mesafelerin alınması gerçekten mutluluk verici bir durum. Bu olumlu çalışmaya herkesin destek vermesi siyasilerimizin de kol kanat germeleri halinde kentimize yönelik ön yargılar, olumsuz izlenimler büyük oranda giderilmiş olacak.

Bu olumlu girişimler artarak sürdürülmeli, her platformda gündeme taşınmalı. Bir süre sonra bunun meyvelerini göreceğiz. Böylece bazılarının ağlayıp sızlamaları dedikodu üretmeleri de son bulmuş olacak.

 176 total views,  2 views today

Next Post

Uzunkaldırım Yolu Düzenleniyor

Ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaratan, ihtiyacı karşılamayan Uzunkaldırım yolu genişletiliyor. Ayşekadın camii yanından başlayan yol düzenleme çalışmaları yol boyunca devam ediyor. Bu çalışmaların tamamlanması ile Uzunkaldırım yolunda araç trafiği akışı daha düzenli şekilde sağlanmış olacak. Yoldaki düzenlemeler konusunda açıklama yapan Abdurrahman Mahallesi Muhtarı Şaban Ergit, yapılan çalışmaların olumlu sonuç vereceğine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp