Bir karpuz da sen al kapmayası yaygınlaşıyor

admin

BAHRİ DİNAR (3)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi tarafından başlatılan Milletvekilleri ve  esnaf odaları desteklenen yerli malı karpuz tüketimini teşvik kampanyasına destekler artıyor. Bu kampanyaya Edirne tava ciğercileri de katıldı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne’yi  Tanıtma  ve  Tava Ciğeri Kalite  Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar Edirne’de yerli Karpuz üreticilerini destek amacıyla toplandıklarını  belirterek: “ Biz deki ki bir karpuz da biz keselim fakat bu karpuzu müşterimize bedava dağıtalım dedik. Üreticilerimizden aldığımız karpuzu müşterilerimize promosyon olarak yerli karpuzumuz bitene kadar burada yerli karpuzu müşterilerimize bedava vereceğiz. Gönül isterdi ki daha önceleri bu kampanya başlatılsa ve biz de daha önceleri katılsaydık. Böyle insan sağlığı açısından çok yararlı olan bir ürüne destek vermek çok önemli. Karpuzun insana sayısız yararları var. karpuzu insanlar üç öğün yese  yeridir. Karpuz hastalıkların da şifa kaynağıdır.Bölgemizde bir şifa deposu yetiştiriyor bizim ise haberimiz yokmuş. Önümüzdeki dönemde bölgemizde karpuzun yetiştiği sürece masalarımızı karpuzla donatacağız. Üreticilerimize destek vereceğiz.

BAHRİ DİNAR (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesinin böyle bir kampanyası olmasaydı bizim ve kimsenin böyle bir uygulamadan haberi dahi olmayacaktı. Edirne Belediyemiz Bu işi “Bir karpuz da sen ye”  kayma diye kampanyaya başlattı. Daha sonra  biz de bu kampanyaya , üreticilerimizin ürününe destek olduk. Halkımız karpuzun yararlarını bilseydi bugün karpuzumuz kara borsaya düşerdi” diye konuştu.

BAHRİ DİNAR (2)

 173 total views,  5 views today

Next Post

Tanrıkulu” Edirne Belediyesi Kırkpınar’da başarılı oldu”

Kırkpınar etkinlikleri sonrası açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediye personelinin Kırkpınar  etkinliklerinde başarılı bir sınav verdiğini belirterek; “ Belediyemiz yetki alanına giren konularda  çok başarılı oldu. GÜREŞ SAHASINDA YAŞANAN TATSIZ OLAYLAR BİZİ ÜZDÜ   Bilindiği gibi saha içinde yapılan güreş etkirliklerinde Edirne Belediyesi sorumlu  değil.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp