Bir Kırkpınar böyle geçti

admin

Bir Kırkpınar böyle geçti (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

655.Kırkpınar yağlı güreş ve sosyal etkinlikleri sona erdi. 15 Temmuzda meydana gelen elim darbe girişimi olayı Kırkpınar’ı da olumsuz etkiledi. Kırkpınar ile ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar; Darbenin etkisi ile birçok insan Kırkpınar’a gitmeye çekindiklerini belirterek; “ Bazı arkadaşlarımız kısa süreli de olsa Kırkpınar alanını ziyaret etmişler. Güreşlerin yapıldığı alının dışında çeşitli meslek dallarından insanların ürünlerini sergiledikleri yerlerin boş olduğunu söylediler. Alanda gezinen insanlar da yoktu. İnsanlarda bir tedirginlik vardı “ dediler.

Bir Kırkpınar böyle geçti (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İL DIŞINDAN GELENLERDE DE AZALMA VAR

Öte yandan daha önceki yıllarda yurdun dört bir yöresinden Kırkpınar yağlı güreşlerini izlemek için gelen vatandaşların sayısında da azalma görüldü. Gelen misafirler genellikle Kırkpınar’da güreşecek pehlivanların bulunduğu illerin Antalya,  Balıkesir, Samsun illerinden gelen güreşseverlerden oluşması hakkında açıklama yapan Edirne dışından gelen güreşseverler darbe girişiminin güreşlere katılımı olumsuz etkilediğini gelmek isteyen birçok arkadaşlarının son anda vazgeçtiğini o nedenle bu yıl yapılan Kırkpınar’ın daha önceki yıllara göre sönük geçtiğine tanık olduklarını belirterek, “ Bir de olimpiyatlar nedeniyle Kırkpınar’ın ertelenmesinin de bu milli spor organizasyonunun olumsuz etkilediğini gördük. Kırkpınar tribünlerinde büyük oranda boşluklar vardı.

Bir Kırkpınar böyle geçti (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Güreş sahası dışında da daha önceki yıllarda açılan reyonların bir kısmının açılmadığını gördük. İnşallah gelecek yıl daha canlı bir Kırkpınar izleme imkânımız olur” dediler. Kırkpınar alanında iş yaparım düşüncesiyle yer kiralayan esnaflar da umduklarını bulamadıklarını kira parasını dahi ödeyemeyeceklerini ifade ettiler.

 

 51 total views,  2 views today

Next Post

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan Başpehlivan KARA’ya tebrik mesajı

              Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 655.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakiplerini yenerek başpehlivan olan Recep Kara’ya kutlama mesajı gönderdi.               Bu sene 655’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olarak büyük bir başarı elde eden 2004, 2007-2008 yılları birincisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp