Bir koyundan üç post

admin

Edirne’nin Yeniimaret Semtinde Dayı Ahmet lakaplı; Ahmet ILDIRIM tarlasından bir yılda üç mahsul almayı başarıyor

İl Genelinde ki çiftçiler mevsim şartlarından kuraklıktan dolayı verim düşüklüğünden şikayetçi olurken, Edirne Merkez Yeniimaret Mahallesinde çiftçilik yapan; Ahmet ILDIRIM Eylül ayı sonunda tarlasına ilk olarak buğday ektiğini, Haziran ayında buğdaylar biçildikten sonra yerine ayçiçeği ektiğini belirterek,” inşallah bu ayın sonunda ikinci ürünümüz olan ayçiçeğini biçeceğiz ayçiçeği hasadı sonrasında da tarlama üçüncü ürün olarak ıspanak ekeceğim dedi.

Bir koyundan üç post (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

1985 yılından beri çiftçilik yaptığını 30 yıllık çiftçi olduğunu belirten ILDIRIM,  Edirne’de sulu tarıma geçilmesi halinde nelerin başarılabileceğini yılda üç ürün almasıyla ortaya koydu.

Toprağa olan sevgisiyle, Benim sadık yârim kara topraktır diyen, toprakla mutlu olduğunu belirten Dayı Ahmet, her gün aralıksız olarak bahçesini ziyaret ettiğini, tarlasında yabancı otlarla sürekli mücadele ettiğini, tarlasında sulamayı ve gübrelemeyi zamanında yaptığını ifade ederek, “ toprak insanlar gibi nankör değildir. Kendine hizmet edene asla ihanet etmez, benim bu tarlada sulama imkânım var. Keşke üretim yapılan tarım arazilerinin tümü sulanabilir hale getirilebilse o zaman çiftçilerimizin yüzü gülecek” dedi.

Bir koyundan üç post (2)

 5 total views,  2 views today

Next Post

Tüm tarım kuruluşları güçbirliği içinde olmalı

                    Trakya Birlik Meclis Başkanı Erdal Akgün Ziraat Odasında  yaptığı konuşmada  ayçiçeği üreticilerinin sorunlarını gündeme taşıdı Akgün, “ daha önceleri Ticaret Borsasına bir iki ton ayçiçeği gelirken basın bunu ayçiçeğinde tehlike çanları diye nitelemişti. Ben bu durumu iktidara bağlıyorum. Yanlış tarım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp