BİR REKORUMUZ DAHA OLDU

admin

Yapılan istatistiklere göre, Ülkemiz Avrupa Ülkeleri arasında en çok cep telefonu ile görüşme yapan ülke konumuna gelmiş. Bu alanda da Avrupa çapında bir rekora sahip olmuşuz. Yine bu iş dalında bir başka Avrupa rekorumuz daha var. Telefonlarla SMS çekmede de Avrupa ülkelerini geride bırakmışız. SMS ağında bize kimse yetişemez demişiz.  Ellerinde cep telefonu ile eş, dost yakınlarına sürekli SMS gönderenler demek ki rekora ulaşmak amacıyla bunu yapılıyorlarmış.   Böylece Bu dalda da rekora bizde. Ayrıca eski telefonları bir yana atıp yeni cep telefonu kullanmada da  rekor bizde,onlar ne kadar zengin olursa olsun,en yeni cep telefonları bizde,her ne kadar cep telefonlarını bu ülkelerden ithal etsek de kullanımda rekor yine bizim.. Etti mi size telefonda üçüncü bir rekor.

Rekorlarımız bunlarla da sınırlı değil. Türkiye Avrupa ülkeleri arasında akaryakıt fiyatlarının yüksekliği bakımından da rekoru kimseye bırakmıyoruz.

Norveç bu rekoru bizden almaya çalışsa da sonunda rekor kıran biz oluyoruz.  Buna bağlı olarak akaryakıttan kesilen vergi çeşitliliği bakımından da rekoru kimseye bırakmıyoruz.

Siyasilerimiz genç nüfusun artması açısından ailelere daha çok çocuk yapmalarını öneriyor. İlk zamanlar “ en az 3 çocuk yapınız” deniyordu. Daha sonra bu sayı arttı 5’e çıktı. Önümüzdeki aylarda ailelerden istenen çocuk sayısı talebi daha da artabilir, hazırlıklı olun.

Bugünkü durumu ile Avrupa ülkeleri arasında en çok genç nüfusu sahip ülkeyiz.30 milyonu aşkın genç dinamik nüfusa sahibiz. Ne acıdır ki, bu  “sıksa taştan su çıkaracak” genç nüfusumuzdan her beş gençten biri şu anda işsiz  geziyor, harçlığı ailesinden alıyor.

Sanırım bunda da Avrupa’da rekora sahibiz. Genç nüfusun daha da artmasıyla bu konuda rekoru uzun yıllar kimseye kaptırmayacağız demektir.

Bir de Enflasyon hesaplanmasında baz alınan ürünlerimiz var.

Halkın hiç kullanmadığı ürünler enflasyon hesaplanmasında dikkate alınıyor. Bunun sonucu ülkemizde enflasyon oranı çok düşük çıkıyor. Bunu görünce “oh enflasyon düşüyor ucuzlu gelecek ” diye seviniyoruz. Yaşamımızın gidişatına baktığımızda bunun böyle olmadığını görüyoruz.

Aslında hayatın ucuzladığı filan da yok. Yaşam  koşulları  gittikçe ağırlaşıyor. İstatistikler ile gerçek enflasyon arasındaki fark açsından da Avrupa’da lider olduğumuz söyleniyor.

Bugüne kadar ihraç etmede zorlandığımız İhraç ettiğimiz ülkelerce sakıncalı  görülen ürünleri iç piyasada pazarladığımız  biliniyordu.

Ülkemizde Bu durum fazlaca yadırganmıyordu. Nasıl olsa bu bizim malımız biz tüketelim diye sağlığımızı tehlikeye attığımızı dikkate almıyorduk.

Öğrendiğimize göre son günlerde yurt dışından GDO’lu pirinçler iç piyasaya sürülmek istenmiş. Bu firmanın bugüne kadar yüz bin ton mal ithal ettiği ortaya çıkmış. Son partide Mersin Limanı’ndan yurda sokulmak istenen 23 bin tonluk ithal pirincin GDO’lu olduğu iddia ediliyor. İddia bu doğru veya yanlıştır bilemiyoruz.

Yalnız bu tür yiyeceklerin ülkemize pazarlama girişimlerinde ve Pazar imkanı bulmasının da dikkate aldığımızda bunun da bir rekor olduğu iddia ediliyor.

Bunların yanına Silahlı Kuvvetlerin komuta kademelerinin bizdeki kadar hapishanede olan bir Avrupa ülkesinin de bulunmadığı bir gerçek. Bunu da rekorlar kervanına katabiliriz.

Bu arada rekor sayıda basın mensubunun içerde olduğunu da unutmamamız gerekir.

Her ne kadar “yok” denilse de bu alanda da rekorun bizde olduğu iddia ediliyor.

Bunlar alt alta sıraladığımızda Ülkemizi Avrupa ülkeleri arasında rekora taşıyan uygulamamızın listesi oldukça uzun olduğunu görüyoruz.  Gönül isterdi ki bunların dışında insanlarımızın yararına olacak konularda Avrupalıları geride bırakacak çok sayıda rekora sahip olalım. Bunlar yok mu; Var olmasına var tabii beşeri ilişkiler ve yardımlaşma bakımından onlardan çok daha iyi durumdayız. Fakat bu olumsuzluklarla gündeme gelmemiz ülkemizin güzelliklerini de gölgelemiş olmuyor mu?

 75 total views,  2 views today

Next Post

TEKİN” İKTİDAR MUHALEFET PARTİLERİNE YAŞAM HAKKA VERMİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin beraberinde Parti Meclis Üyesi Benan Baykara, Milletvekili Mahmut Tan Özgündüz olduğu halde Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Tekin, Türkiye’de muhalif belediyelerin haklı taleplerinin çok geç  yerine getirildiğini  bunun  millete ceza vermek anlamına geldiğini belirtti. Tekin”  İktidar bu yaklaşımı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp