BİR SEBEBİ VARDI NE DEMEK?

admin

 

Edirne’nin en büyük yardım kuruluşu olan Kızılay’ımızın yönetim kurulu İktidar partisinin önerisi Genel Merkezin onayı ile görevden alındı. Bu kurumun başında olan Av Metin Kıray’ı 30 yılı aşkın süredir tanırım Tanışıklığımız öyle sıradan dostluk değil, çok yakın arkadaşlığımız oldu.

25 yıldır Kızılay’ı yöneten Kıray, bu kurumu nereden nereye getirdiğini herkes gibi ben de çok iyi biliyorum. İş Bankası arkasındaki daracık mekândan bugünkü çağdaş mekânına gelmesi için büyük gayret harcadı. Bu kuruluşu Türkiye’de örnek alınacak bir şube haline getirdi.

Kızılay’a Aşevi kazandırdı, Kan merkezi açtı. Kızılay’ın diğer şubelerinde yolsuzluk söylentileri yaşanırken Edirne Kızılay’ı bu şaibelerden uzak alnının akı ile çıktı. Genel Merkez’i tarafından en başarılı şube olması nedeniyle Başkan Metin Kıray altın madalya ile onurlandırıldı.

Bu ödül Kızılay Genel Merkezi tarafından ilk kez veriliyordu.

   Onur verici bir ödüldü bu Edirne Kızılay’ı için başarının simgesiydi. Şu anda Kıray yine kurumun başkanı ayni duyarlılıkla görevini sürdürüyor. Başkan Metin Kıray’ın ifadesine göre Edirne Milletvekili şu anda Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu’nun Milletvekili olmasından sonra Kızılay Edirne Şubesi’nin de endişeleri arttı. Önce halka sunulan yardım kaynakları kesildi.

 

Ankara’daki yönetimin iktidar partisinin istemleri doğrultusunda değişiminden sonra.

 

Metin Kıray başlarına bir şeylerin geleceğini sezer gibi olmuş.

    Sonunda beklediği gerçekleşti. Ankara’dan gelen müfettişler Türkiye’nin en başarılı Kızılay yönetimi olan Edirne yönetimini Müfettişler göndererek görevden aldı.

    Metin Kıray gibi biz de ne amaçla görevden alındıklarını bilmiyoruz. Bu konuda AK Parti  İl Başkanı gibi “Elbet bir sebebi vardır” diye fikir yürütmek de istemiyorum.

Eğer sağlıklı bir inceleme yapılırsa Kıray’ın görevden alınmasını gerektirecek bir durumun olup olmadığı ortaya çıkacak. Yalnız görevden alınma gibi bir niyet oluşmuşsa bunu gerçekleştirmek için başka sebepler de bulabilirler. Aslında bundan zararlı çıkacak yine bu yardım kurumumuz olacaktır.

   Öyle sanıyorum ki, önümüzdeki günlerde yönetim için tasarlanan bir kişi bu kurumun başına getirilecektir.  Aslında görevlerini layığı ile yapan yöneticilerin görevleri başında kalmalarında bir sakınca olmamalıdır.

Kızılay yönetiminin böyle bir yönetime sahip olduğunu ben değil herkes söylüyor. Bu görevi üstlenenler kutsal vazifelerini bir çıkar amacıyla yapmıyorlar.

Metin Kıray’ın böyle bir ihtiyacı da bulunmuyor. Hal böyle iken küçük hesaplar özellikle siyaset uğruna böyle başarılı yönetimin görevine son verilmesi için acaba hangi önemli sebep bulunmuştur. Doğrusu meraka değer. Böyle önemli yardım kuruluşlarımız siyasete alet ediliyorsa gerçekten üzüntü vericidir.

Dilerim böyle bir sebebi gerekçe gösterilmez. İşe göre adam yerine adama göre iş yöntemi uygulanırsa o kurumda başarı beklenemez ve beklenmemelidir. Kızılay yönetiminin görevden alınması bu kurumun başarısını arzulayan herkes gibi beni de üzdü.

 

   Özellikle bu kurumun yardım kaynaklarının kesilmesi ile başlayan ve yüzlerce muhtaç insanın yemek almasını engelleyen  bir dizi kararların ardından Metin Kıray, bugüne kadar  başvurulmayan bu uygulamanın iyiye alamet olmadığını ifade etmişti. Sonuçta bu uygulamalar yönetimin görevden alınması ile sonuçlandı. Dileğimiz o ki bu güzide kurumumuzun işlerinde aksama olmaz etkinlikleri başka amaçlara alet edilmez. Bundan sonraki gelişmelerin izlenmesi de bizlerin görevi olacaktır. 

 20 total views,  2 views today

Next Post

KAHVE” TAKSİM OLAYLARI DÜZMECE VE YALAN”

  İl merkezinde basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve ülkede gelişen son olayları değerlendirdi.Taksim olaylarının gerçekle ilgisi bulunmadığını  bunların  bazı çevrelerin kışkırtması ile oluşan olaylar olduğunu belirtti. Kahve yaptığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti” Son dönemde gerek Edirne’de gerekse ülkemizde yaşanan tatsız olaylar milletimizin her ferdini üzdüğü gibi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp