Bircan: 24 Haziran’da ülkemize güneş gibi doğacağız

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve adayı Erdin Bircan yoğun haftasonu programında Edirne Merkez, köyleri, Havsa merkez ve köylerinde millet ile buluşarak 24 Haziran müjdesi verdi, “24 Haziran’da ülkemize güneş gibi doğacağız. CHP iktidar, Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

CHP Edirne Milletvekili ve adayı Erdin Bircan yoğun hafta sonu çalışma programına Edirne sanayi esnafını gezerek başladı. Bircan sanayideki tüm esnafı tek tek gezerek, dertlerini dinledi. Esnafın en büyük sıkıntılarından olan kira stopajının CHP iktidarında alınmayacağını müjdeleyen Bircan, “AKP’nin yok saydığı esnafımız için Esnaf Bakanlığı kuracağız, esnaf ve sanatkarların sorunlarını çözeceğiz” diye konuştu.

Bircan ve CHP’liler Cumartesi akşamı Edirne Merkeze bağlıHacıumur, Demirhanlı ve Musabeyli köylerinde yurttaşları ziyaret etti. Bircan çiftçi ile dertleşerek, “Çiftçimizin mazot, gübre, tohum, tarım ilacı vergileri düşecek, üreten bir Türkiye’yi birlikte kuracağız” dedi. “CHP iktidarında çiftçimiz Anayasal hakkı olan milli gelirden payını alacak” alacak diyen Bircan AKP’nin 16 yıldır çiftçiye milli gelirden payını vermediğini kaydetti.

Bircan Pazar günü İstanbul 2. Bölge ilçelerin gezen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim gezilerine katılarak İnce ile birlikte İstanbul’u gezdi. İstanbul’da CHP’nin geçmiş seçimlerde daha az oy aldığı ilçelere giden İnce’nin çok büyük ilgi ile karşılandığını anlatan Bircan, “Yıllardır partimize daha az oy çıkan ilçelere Sayın Cumhurbaşkanı adayımızla gitti. Sevgi selini görmenizi isterdim. Bu iş tamam. 24 Haziran’da Sayın İnce Cumhurbaşkanı, CHP İktidar” dedi.

İstanbul programından Havsa’ya geçen Bircan, Çukurköy’de muhtarlığın vermiş olduğu iftara katıldı. İftar sonrasında Çukurköylülerle kahvelerde buluşan Bircan, “CHP iktidarında çiftçimiz mazotu 3 liradan alacak” müjdesini verdi.

  Çukurköy’den Havsa Şerbettar Köyüne geçen Erdin Bircan ve CHP’liler çiftçilerin dertlerini dinleyecek çözümlerini iletti. “24 Haziran’da üretim maliyetini karşılayamayan çiftçimize çare olmaya geliyoruz” diyen Bircan tarımda ithalata bağımlı değil ihracat yapan bir üretim modeli geliştireceklerini anlattı.

Havsa Çukurköy ve Şerbettar köylerindeki çalışmalardan sonra Havsa Cumhuriyet Mahallesindeki Üçgen Parkta vatandaşlarla bir araya gelen Bircan gecenin geç saatlerine kadar Havsalılarla sohbet etti. Bircan, “Havsa’da da görüyorum ki bu iş tamam. 24 Haziran’da ülkemize güneş gibi doğacağız. Edirne’de 4-0, Türkiye’de CHP’yi iktidar ve Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız” diye konuştu.

 95 total views,  2 views today

Next Post

Özel Masal Diyarı Çocuk Evi'nden Yıl Sonu Şöleni

Özel Masal Diyarı Çocuk Evi Yıl Sonu Gösterisi ailelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilirken, 2-6 yaş grubu öğrencilerin gösterileri ailelerden ve davetlilerden tam not aldı.      Özel Masal Diyarı Çocuk Evi Yıl Sonu Gösterisi velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilirken, minik öğrencilerin gösterileri ailelerden ve davetlilerden tam not aldı. 2017–2018 Eğitim yılı sona ererken, Özel Masal Diyarı Çocuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp