BİRCAN “Bugün şanlı Edirnemizin kıvanç günüdür”

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan 21 Aralık Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Bugün şanlı Edirnemizin kıvanç günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirnemizi ziyaret edişinin 87’nci yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Daha önce binbaşı olarak 1911’de ve albay olarak 1916’da Edirne’ye gelen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 21 Aralık 1930’da Cumhurbaşkanı olarak Edirnemizi ziyaret etmiş ve 4 gece kalmıştır. Binlerce Edirneli Atatürk’ü “Safa geldin Ulu Gazi” pankartı ile coşku içinde karşılamış ve bağırlarına basmıştır. Edirneliler Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk’e minnetini göstermiştir. Edirnelilerin Atasına bağlılığı yürektendir. Bu yüzden bu bağlılık her geçen gün artmaktadır. Edirneliler ilke ve devrimlerinin en büyük savunucu olmaya devam etmektedir.

Edirne ulusumuzun yaşadığı bütün acı ve tatlı olaylara tanıklık etmiştir. Yüzlerce yıl Balkanlardan her şeylerini bırakıp gelmiş insanlarımıza kucak açmıştır. Düşmana karşı kahramanca direnmiş, işgalin acılarını yaşamıştır. Bunun için bizlerde Atatürk’ün ayrı bir yeri vardır. Yoktan vatan kurtarmanın ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bu vatanı bizlere bırakan Atatürk’e karşı da sevgimiz yıllar geçtikçe artıyor. Yolu yolumuzdur.

Edirnemize gelişinin 87’nci yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

 160 total views,  2 views today

Next Post

“Hoş geldin Ulu Gazi”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’ye gelişinin 87. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Memleketine hoş geldin Atam. Rahat Uyu. Seni ve senin fikirlerini sonsuza kadar savunmaya; bize sunduğun emanetleri canımız pahasına korumaya devam edeceğiz” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük kurtarıcı Ulu Önder […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp