Bircan, dur durak bilmiyor

admin

Geçen hafta yapılan ön seçimde CHP Edirne  milletvekili sıralamasında  ikinci sarada yer alan, Erdin  Bircan  dur durak bilmiyor. Gece gündüz demeden vatandaşlara ve meslek odalarına ziyaretlerini sürdürüyor. Cumartesi günü erken saatlerde Küçük Sanayi sitesinde esnafları ziyaret edip sorunlarını dinleyen Bircan,  bu arada Edirne Demirciler  Kaynakçılar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı  Hayri Sonterler’i de işyerinde ziyaret ederek, demirciler ve kaynakçıların  sorunlarını dinledi.  Seçim çalışmaları yapacağı hizmetler  hakkında bilgi veren  Bircan şunları söyledi; “ yapılan önseçimde üyelerimizin özgür iradeleriyle CHP’den Edirne  2. Sırada milletvekili adayı oldum. Seçim sonrası sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ediyorum. Aday olan arkadaşlarımızla da bu ziyaretlerimize devam edeceğiz. Bu gezilerim sırasında dostlarıma merhaba diyor ve sorunlarını dinliyorum. Bundan önceki ziyaretimde  milletvekili adayı olan  arkadaşlarımız birlikte teşekkür ziyaretlerine gittik. Bu amaçla tüm ilçelerimizi  dolaştık.

erdin bircan demirciler odasını ziyareti

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer taraftan, aday adayı olup da seçimi kazanamayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız da bizlerle birlikte çalışacaklarını CHP’nin iktidar olması için gayret göstereceklerini belirttiler.

SİYASETLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARADA OLMALI

Öyle inanıyorum ki,  partimizi iktidara taşıyacak meşaleyi biz Edirne’den elimize aldık. Bunu tüm ülkeye yayacağımıza inanıyorum ben meslek odalarının konumunu işi biliyorum. İki dönem Trakya İşadamları Derneğinin Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Siyasetle sivil toplum kuruluşları bir arada olmak zorunda, çünkü ikisi de birbirini tamamlayan kurumlardır. Sivil toplum örgütleri olmadığı zaman siyaset hiçbir şey yapamaz.

Biz sivil toplumları ile birlikte olup onların taleplerini dinleyip, onlarla  sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Biz önce esnaflarımızı dinleyeceğiz daha sonra  çözüm yollarını arayacağız. Milletvekili olduğum takdirde  meslek kuruluşlarımızın sorunlarını birlikte çözüme kavuşturacağız Bu konuda sizlere söz veriyorum” dedi.

BÖLGEMİZDE ÇIRAK YETİŞMİYOR

Demirciler Kaynakçılar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Sonterler konuşmasında, “ Sayın vekil adayımızın beni ziyaretinden mutlu oldum, inşallah vekil olur bölgemize yararlı hizmetler verir. Biz  kendilerine sorunlarımızı kapsayan dosyamızı da ileteceğiz. Bircan beyden ilk istediğimiz çıraklı eğitimine önem verilmesi. Bölgemizde  esnaflarımıza çırak yetişmiyor. Böyle olunca işyerleri açılmıyor yeni açılan yerler ise el değiştirerek açılıyor. Bizin öncelikli istediğimiz  çırak olanları ücretlerinin devletimiz tarafından ödenmesi. İŞ- KUR bölgemizde  değişik branşlarda kurslar açıyor. Bu eğitime gidenler ne yazı ki, sanayi sitesine tekrar geri dönmüyor. Eğitim  alanlar fabrikalara giderek çok az ücretle çalışmak zorunda kalıyorlar.  Bizim istediğimiz yanımızda çırak olarak çalıştırdığımız elemanın SGK ve iş güvenliğini hiç olmazsa iki yıl, askere gidinceye  kadar, devletimiz karşılasın. Biz küçük yaşta çıraklarımızı alıp eğitelim devletimiz bunun sigortasına katkı yapsın. Sigorta bizim gibi küçük esnafları büyük yük getiriyor. Askerden geldikten sonra biz bu elemana iş vereceğiz diye garanti verelim.

Gelip yanımızda çalışsın ama işçi ama patron olarak görev yapsın. İşyeri açacaksa bizler destek sağlayalım. Bizim yanımızda çalışan çıraklar daha iyi yetişiyor, pratik eğitim alıyorlar. Bu konuda bizlere yardımcı olunursa çok seviniriz” dedi.

 

 

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

Öztrak; “AKP BU SEÇİMDE TRAKYADA SIFIR ÇEKECEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak Edirne CHP İl merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Milletvekili Adayları Okan Gaytancoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş ve partililer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp