BİRCAN: Edirne’nin sorunları çözülmüyor

admin

BİRCAN Edirne'nin sorunları çözülmüyor

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan yoğun gündem içerisinde Meclis’te söz alarak Edirne’nin sorunlarını hatırlattı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan darbe girişimi nedeniyle olağan üstü gündemler yaşanan Meclis’te daha önce de dile getirdiği Edirne’nin sorunlarının çözülmediğini dile getirerek, sorunların bir kısmını tekrar hatırlattı.

Bircan Meclis’te yerinden söz isteyerek yaptığı konuşmasında önce Keşan- Enez yolunun hala bitirilememesini ele aldı. “Maalesef 300 bin kişinin yaz aylarında kullandığı Keşan-Enez yolu kağnı arabası yolu” diyen Erdin Bircan, ülkedeki bir çok yolun duble yol olmasına rağmen bu önemli yolun bir türlü yapılamamasını eleştirdi. Bircan, yol yüzünden ölümler olduğuna da dikkat çekti.

Bircan konuşmasının devamında bu yıl ayçiçeği rekoltesinin çok düşük düzeyde olduğunun bilgisini vererek, yetkililerden bu rekolteye göre fiyat belirlenmesini istedi. “Bununla ilgili geçen yıllarda olduğu gibi yine aynı çalışmalar yapılırsa, rekolte yüksekliği gibi fiyat politikası yapılırsa çiftçi mağdur olur, çiftçiyi hakikaten perişan ederler” Bircan, rekolteye göre bir fiyatın belirlenmesini talep etti.

Erdin Bircan Keşan Mecidiye taş ocaklarına da değinerek, “Turizm alanı olan bölgemizde hâlâ taş ocakları devam etmekte bir an önce bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

 81 total views,  2 views today

Next Post

KOSGEB bilgilendirme ziyaretleri devam ediyor

              ETSO Başkanı Zıpkınkurt ve KOSGEB İl Müdürü,  ETSO üyelerine KOSGEB bilgilendirme ziyaretlerine devam ediyor Edirne Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO  üyelerini işyerlerinde ziyaret ederek üyelerinin sektörlerindeki genel durum ve faaliyetleri hakkında bilgiler almaya devam ediyor.       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp