Bircan, il ve ilçe başkanı ile birlikte taşkın riskli köyleri ziyaret etti

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan Meriç Nehrinin yükselmesi nedeniyle taşkın riski olan köyleri ziyaret ederek durum hakkında bilgi aldı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün ile birlikte Doyran köyünde incelemelerde bulundu. Doyran köyü muhtarı Ali Kart ve vatandaşlarla görüşen Erdin Bircan ve beraberindekiler , Doyran köyü taşkın seviyesi hakkında bilgi aldı.

Erdin BircanDoyran köyünden Orhaniye-Elçili köy yoluna geçerek Meriç nehrinin seviyesinin yükselmesi nedeniyle ulaşıma kapanan yolu yerinde inceledi. Yolun kapalı olması nedeniyle Elçili köye geçemeyenMilletvekili Bircan, İl Başkanı Pekcanlı ve Merkez İlçe Başkanı Ün ve İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün Orhaniye köyünde vatandaşlarla görüşerek bilgi aldı.

Orhaniye’denÜyüklütatar’a geçen Bircan vatandaşlarla görüştü.

Bircan incelemeleri sonrasında, “Meriç taşkını bir tek Orhaniye- Elçili yolunu kapatmış durumda. Çeltik ekilen ova da sular içinde.Köyleri etkileyen bir taşkın olmaması sevindirici” açıklamasını yaptı.

Taşkın dışında vatandaşlarla köylerde değerlendirmelerde de bulunan Bircan, “Mazot desteği dediler, yarısını karşılayacağız dediler. Yapmadılar. Gübre desteğini azalttılar. Toplamda çiftçilerimize verdikleri destek miktarı azaldı” diye konuştu. Desteklerden yapılan kesintilerin kaldırılması için yaptığı mücadeleyi anlatan Bircan, “Ziraat Bankası ne adla olursa olsun kesinti yapmamalı, ister vergi olsun ister komisyon. Bu konuda soru önergeleri ve yasa teklifleri verdik. AKP’nin çiftçimizin taleplerini dinlemesi için baskı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

 106 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Taşkın Uyarısı

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD); Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’ndeki su seviyesinin arttığına dikkat çekerek, vatandaşları can ve mal güvenliği açısından tedbirli olmaları konusunda uyardı.                 Edirne’de ve Bulgaristan’da meydana gelen kuvvetli sağanak yağışlar, bölgede bulunan Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’nin debilerinin artmasına neden oldu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp