Bircan; “ kamuoyu geniş tabanlı bir CHP – AKP hükümeti bekliyor”

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan hükümetin kurulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; Pazartesi günü, hükümet kurma görevi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP’yi ziyaret edip Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini belirterek; “ Ondan sonra temaslar devam edecek. Bilindiği gibi bir süre önce Meclis Başkanlığı seçimi oldu. Bu maalesef beklediğimiz gibi olmadı. Biz partimizin adayı olan Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’a sonuna kader destek verdik. Başkan olması konusunda mücadele verdik, fakat olmadı. Yeni Meclis Başkanımız hayırlı olsun diyoruz. Önemli olan meclisimizin bundan sonraki çalışmaları. Meclis Başkanının tarafsız bir şekilde çalışmasını temenni ediyoruz.  Ankara’nın havası değişik, özellikle yeni parlamenterler için daha değişik.

Bircan; “ kamuoyu geniş tabanlı bir chp-akp hükümeti bekliyor”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

YENİ PARLEMENTERLER İÇİN ANKARA HAVASI DEĞİŞİK

Ben aktif siyaset yapıyorum, fakat bugüne kadar siyaseti böyle tanımıyordum, içine girdiğinizde daha farklı görüyorsunuz. Önümüzdeki günlerde ben parlamentomuzdan olumlu şeyler bekliyorum. Bu arada hükümet kurulamadığı takdirde erken seçim de gündeme gelebilir. Kamuoyunun beklediği AKP-CHP koalisyonu olduğunu sanıyorum. Böylece geniş tabanlı bir koalisyon olacak. Bununla birlikte barış sürecinin de sağlıklı yürüyeceğine inanıyorum. Bu ülkenin ekonomisini  rahatlatır. Ben meclisteki konuşmamda belirttim.

EDİRNE ESNAFININ ZOR DURUMUNU DİLE GETİRDİM

Özellikle Edirne esnafının güç durumda olduğunu dile getirdim bazı esnaflarımızın siftah yapmadan dükkan kapattığını  belirttim. Bu belirsizlik bayrama kadar keşke bitse. Böylece hem esnaflarımızın yüzü gülsün hem de insanlarımız rahatlasın. Dileğimiz geniş tabanlı bir hükümet olur biz o konuda hazırız. Bizim 14 ilkemiz var olmazsa olmaz diye bir iddiamız yok fakat. Ben inanıyorum ki özgürlük, demokrasi ve hukuk olduğu sürede biz her türlü koalisyona hazırız. Bunları ön planda tutuyoruz. Onun mücadelesini veriyoruz. Taşocakları ile ilgili benim bir soru önergem de olacak. Ruhsatın iptali için sonuna kadar mücadele edeceğim. Edirne’nin tüm ilçelerinin sorunları ile ilgileniyoruz. Biz meclis kapatıldıktan sonra kısa sürede kendi bölgemize gelerek halkımızla beraber oluyoruz, sorunlarını dinliyoruz.

Bircan; “ kamuoyu geniş tabanlı bir chp-akp hükümeti bekliyor”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

SÜLOĞLU’NDA ASKERİ TATBİKAT KONUSUNDA SORUN YAŞANIYOR

Sorunlar ancak bir araya gelmekle yüz yüze olarak çözülür. Burada askeri tatbikat konusunda sorun var bu konuyu Kaymakam beyle de görüştük tatbikat nedeniyle insanlar tarlalarında hasat yapamıyorlar tatbikat nedeniyle tarlalarda meydana gelen zarar ziyanı da kimse karşılamıyor. Bunu yerinde incelemediğiniz zaman görmemiz mümkün değil burada yerinde inceliyoruz. Edirneli sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edildiğinde çözümlenmeyecek sorun yoktur.

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Güneş Optik’ten yeni bir hizmet daha

                  Edirne’nin köklü kuruluşlarından Güneş Optik müşterilerine yeni bir hizmet daha sunuyor.  Reçete okuma zorluğu çeken müşterilerine, çok rahat kullanmaları için gözlük sunuyor. Güneş Optik sahiplerinden  Op. Ali KURNAZ gazetemize yaptığı açıklamada; “Uzak ve yakın gözlüğü olanlara taşıması kolay olduğundan dolayı yakından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp