Bircan: “Milletvekilimiz Deniz Baykal’ı sonuna kadar destekledik”

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Meclis Başkanı seçimlerini değerlendirerek “Adayımız olan Sayın Baykal’ı sonuna kadar destekledik” dedi.

CHP’li Erdin Bircan, salı günü ilk iki tur ile çarşamba günkü üçüncü tur seçimlerinde sonuç çıkmayan, son turda AKP’li İsmet Yılmaz ile CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yarıştığı Meclis Başkanı seçimlerini değerlendirdi.

erdin bircan

 

 

 

 

 

 

 

Seçimlerin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Bircan, “Adayımız olan eski Genel Başkanımız, parlamentonun en deneyimli ismi Sayın Baykal’ın Meclis Başkanı seçilmesi için büyük çaba harcadık. Sayın Baykal’ı sonuna kadar destekledik” dedi. Sonucu MHP’nin tavrının belirlediğini hatırlatan Bircan, “Seçim sona erdiğini göre artık Meclis Başkanı seçilen İsmet Yılmaz’ın tarafsızlık içinde Meclis’i yönetmesi temennisinde bulunuyorum” diye konuştu.

Ortaya çıkan tablonun kaygı verdiğini ifade eden Bircan, AKP’li bir adayın, MHP’nin tavrı nedeniyle seçilmesinin tüm toplumda ve ekonomide belirsizliği artırdığının altını çizdi. Yaratılan savaş hükümeti senaryolarının belirsizliği artırdığını da kaydeden Bircan, Ülkenin sabrının kalmadığını ve ekonominin çökme noktasına geldiğini, esnafın siftah yapamadığını söyledi.

 

 

 

 170 total views,  5 views today

Next Post

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nden gazetecilere ilk yardım eğitimi

Edirne‘de görev yapan gazetecilere ilk yardım eğitimleri veriliyor. Devlet Hastanesi Konferans salonunda verilen eğitim 16 saat süreli olarak düzenlendi. Eğitimin ardından katılanlara sertifika verilecek. Gazetecilere İlk Yardım Eğitimi veren Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Erhan Turhan, insan hayatı kurtarmanın çok önemli olduğunu belirterek,” İlk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp