BİRCAN: Motorin fiyatında yeni rekorlar ne zaman?

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan 11 Kasım tarihi itibari ile tüm Türkiye’de motorin fiyatlarının 5 TL’nin üzerine çıktığını belirterek, “Yeni motorin fiyatı rekorları ne zaman?” diye sordu.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Başbakan Binali Yıldırım’a bir soru önergesi vererek, motorin zamlarını eleştirdi.

  CHP’li Bircan“11 Kasım 2017 00.00’dan itibaren yapılan zam ile tüm Türkiye’de ilk defa 5 TL’nin üzerine çıkmıştır” diyerek, yeni zam rekorlarının tarihini sordu.

Bircan önergesinde, “Hükümetinizin kısa orta ve uzun vadeli hedeflerinde yeni motorin fiyatı rekorları için planladığı tarihler nedir? Hükümetinizin kısa orta ve uzun vadeli hedefleri çerçevesinde yeni motorin fiyatı rekorları için bir kamu spotu yaparak, özellikle çiftçilerimizle paylaşacak mıdır?” sorularına yanıt aradı.

Bircan ekonominin çökmüş olduğunu vurgulayarak, “Hükümetin yaptığı akaryakıt zamları ile çiftçimiz ve üreticimiz iyice dar boğazın içine girmiştir. Yurttaşlarımız araçlarını kullanamıyor. Bakanlara sorarsanız ülke ekonomisi uçuyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi diyor ki, ‘12 Aralık 2017 günü Türkiye’nin 3’üncü çeyrek büyüme rakamları açıklanacak. Rakamlar açıklandığında Türkiye dünyada 1 numara olacak.’ Sayın bakan bir numarayız zaten. Zam da, pahalılık da, en pahalı benzini, mazotu yurttaşına satan ülke olmak da 1 numarayız. AKP ne kadar övünse azdır” diye konuştu.

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

Uzman isimler Edirne Akademi’de

Edirne Belediyesi’nin bünyesinde Edirne Akademi’nin kurulduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtarlara ilk dersi vermesiyle resmi olarak açılan Edirne Akademi’de uzman isimler tarafından insan hakları, demokrasi, etik, medya konularında Edirne halkına eğitimler verilecek” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Meclis Salonu’nda basın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp