BİRCAN; ülkedeki terör olaylarının sorumlusu yok mu?

admin

Atatürk Hava alanında meydana gelen Terör olayı sonrası açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAR,”Her gün teröre kurban veriyoruz. Son olarak Atatürk Havalimanındaki alçak saldırıda son resmi açıklamalara göre 42 kişi yaşamını yitirdi, 239 yaralı var.  7 Haziran 2015 seçimlerinden bu yana yüzlerce insanımızı teröre kurban verdik ama bunun sorumluluğunu üstlenen bir tek hükümet üyesi görmedik, bir tek istifa da olmadı.

BİRCAN; ülkedeki terör olaylarının sorumlusu yok mu

 

 

 

 

 

 

 

 

Saldırıyı İŞİD üstlendi. Işid’in hamiliğini de baştan beri AKP üstlenmişti zaten.  Hatırlayalım,

18 Haziran 2014, Ülke TV, Bıçak Sırtı programında AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu: “PKK da, IŞID da terör örgütü değildir.”

7 Ağustos 2014,NTV Canlı yayınında dönemin Dışişleri BakanıAhmet Davutoğlu: “IŞİD dediğimiz yapı radikal, terörize gibi bir yapı olarak görülebilir. Ama oraya katılanlar arasında Türkler, Araplar, Kürtler vardır. Oradaki yapı, daha önceki hoşnutsuzluklar, öfkeler, büyük bir cephede geniş bir reaksiyon doğurdu. Eğer Irak’ta Sünni Araplar dışlanmamış olsaydı böyle bir öfke birikmesi olmazdı. Eğer Beşar Esad’a ‘Yüzde 12’lik bir etnik yapı ülkeyi yönetmesin bu ülke hepinizin’ dediğimizde dinlenseydi bunlar yaşanmazdı. IŞİD öfkeyle büyüyen bir tehdit ama işin özünü unutmamak lazım.”

24 Eylül 2014, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan PBS kanalındaki röportajında Charlie Rose’un ‘Musul’daki rehinelerin serbest bırakılması için IŞİD’le nasıl bir pazarlık yapıldı?’ sorusuna cevap veriyor: “Çok fazla spekülasyon var. Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, herhangi bir fidye ödenmemiştir. Bu tamamen diplomatik ve siyasi bir pazarlıkla olmuştur. Ülkemiz ve hükümetimiz adına herhangi bir taviz verilmemiştir.” Bir devletin, bir terör örgütüyle ‘diplomatik ve siyasi pazarlığı’ nasıl kabul edilebilir?

4 Ekim 2014, Kahramanmaraş Göksun Belediyesi AKP’li Meclis üyesiSelim Yağmur Facebook’tan açıklaması: “IŞID iyi ki varsın… Allah kurşununu azaltmasın.”

8 Ekim 2014, AKP Ankara Milletvekili Emrullah İşler: “IŞİD öldürüyor ama işkence yapmıyor.”

Gebze’den Suriye’ye minibüsler kalkıyordu IŞİD’e katılanlar için…
Gruplar halinde IŞİD’e gittiklerini herkes biliyordu ama kaymakam ve vali o zaman: “Kimsenin seyahat hürriyetine karışamayız” dediler. Kim Işid’i besledi büyüttü işte her şey ortada.

IŞİD’in İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde üç canlı bombayla yaptığı saldırının araştırılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması teklifi de AKP oylarıyla reddedildi. AKP koruyup kolladığı Işid’in araştırılmasına da engel oldu.

Aymaz eski kalem tetikçisi, yeni AKP milletvekili Metiner Işid’in Atatürk havalimanı saldırısında bile Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayacak kadar alçalmıştır. Bu ahlakın kelime anlamını bilmeyen zat ne çabuk unuttu 31 Ocak 2014’te “Öcalan, Türkiye’nin demokrasisine katkı sağlıyor” dediğini. Teröristlere onurlu ve gururlu diyen Tayyip Erdoğan’ın tarihi itirafını da hatırlatalım: “Valiler verdiğimiz talimatlar gereği PKK‘ya operasyon yapmadı!.”Işid’de de PKK’ya en büyük desteği AKP verdi, vermeye de devam ediyor. Sonuç: Evlatlarımız ölüyor.

Dünyanın hiçbir yerinde, bırakın demokrasiyle yönetilen yerleri en kötü diktatörlüklerde bile bu olayların bir sorumlusu olur. Birisi çıkar hatayı kabul eder. Bizdeki bütün terör saldırılarında hükümet hemen hiçbir güvenlik açığının olmadığını, hiçbir eksikliğin olmadığını söylüyor. Soruyoruz o zaman hiçbir kusurunuz yok ise bu kadar insan nasıl ölüyor? Bunca insanımızı teröre nasıl kurban veriyoruz?

Bize yaşadıklarımızın normal olduğunu, normal yaşamımızı sürdürmemizi söyleyen yetkililere diyoruz ki; hayır yaşananlar normal değil, tıpkı sizin hükümetinizin ve terör karşısındaki tutumunuzun normal olmadığı gibi. Bu ülkedeki en büyük sorun normal olamayan bir hükümet ve onun anormal yönetimidir. Bunların terörle mücadeleden anladığı tek şey bombalar patladıktan sonra yayın yasağı getirmektir. Ey hükümet bir yıldır ülke yanıyor. Yayın yasağıyla terör bitseydi şimdiye çoktan biterdi. Oysaki kaybettiklerimizin sayısı her gün artıyor. Siz daha bunu anlamamışsınız terörü nasıl bitireceksiniz?

Terör bir insanlık suçudur. Bunu yapanları lanetliyoruz.  Teröre yardım ve yataklık yapanların da halkımız tarafından bilinmesini istiyoruz. Bu yardım ve yataklığın bedelini bu güzel ülkenin insanlarına ödetmeye kalkanlardan bunun hesabını mutlaka soracağız. Valilere operasyon yapmayın talimatı verenler, şehirler bombalarla doldurulurken izleyenler, IŞİD çeteleri insan devşirirken seyirci kalanlar bize yaşattıklarının hesabını verecektir. IŞİD’e silah ve insan giderken, kimler seyirci kalmıştır? Hatta destek olmuştur? Biz, kimlerin görevlerini yapmamasının, siyasi hırslarıyla ülke güvenliğini tehlikeye atmasının bedelini ödüyoruz? Cumhurbaşkanına soruyorum onurlu ve gururlu teröristler mi yaptı bu saldırıyı?

Bombalar patladıkça oyumuz artıyor diyenler ölen her yurttaşımızın sorumlusudur. IŞİD canilerine “birkaç öfkeli genç” diyen devrik başbakan nerelerde şimdi? Hiç mi vicdanları sızlamıyor?

Ülkemiz terör belasına atılmıştır. Bunun sorumlusu da hükümettir. Bunların istikrar diye söyledikleri anlaşılmıştır ki istikrarlı bir şekilde öldürülmektir. Sokakta, otobüste, havaalanında her yerde öldürülebiliriz. Terör örgütlerinin isimleri değişiyor ama kaderimiz değişmiyor. Bu terör sarmalı Türkiye’mizin kaderi değildir, olmayacaktır da. Tıpkı AKP çürümüşlüğü kaderimiz olmadığı gibi. Hem bu oyunu hem bu oyundaki piyonları, hem de ülkeyi yönetmekten aciz AKP’yi bozguna uğratacağız. İşte o gün Türkiye Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda kaldığı yerden sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir.

 

 

 

 98 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Belediyesi “Hoş Geldin Bebek” uygulaması başlattı

Keşan Belediyesi ilçe merkezinde, yeni bebek sahibi olan ailelere yönelik “Hoş Geldin Bebek” hediye paketi uygulamasına başladı. Keşan Belediyesi; devlet hastanesi ve özel hastanenin bilgi paylaşımı desteğiyle ilçe merkezinde yeni bebek sahibi olan ailelere, içinde yeni doğan bir bebeğin gereksinim duyacağı kıyafetlerin yer aldığı “Hoş Geldin Bebek” hediye paketi veriyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp