BİŞDER Bir yıllık çalışmasını değerlendirdi

admin

Balkan İş Dayanışma Derneği (BİŞDER)’de  yapılan toplantıda  derneğin bir yıllık çalışmaları masaya yatırıldı.  Toplantıda  ilk olarak ekranda derneğin çalışmaları  görüntülendi.   Daha sonra söz alan Bişder  Genel Sekreteri  Yasin Atik, 11 Ocak tarihinde Margi otelde yapılan 6. Olağan genel kurul neticesinde  Üyelerin teveccühleriyle  arkadaşları ile birlikte  derneğin yönetimine seçildiklerini  belirterek şunları  kaydetti; “ İnşallah bu görevin hakkını layıkıyla yerine getirip bugüne kadar derneğimizin kazandığı haklı övgülere layık oluruz.

bişder-toplantı (1)

     Bildiğiniz üzere derneğimiz 2005 yılında birkaç gönüllü iş adamının gayretleriyle kurulmuş, Edirne’nin en aktif ve en faal iş adamları derneği konumundadır.  Son dönem içerisinde 4 kıta 11 ülke ve 65.000 km’lik yol alarak ülkemizin ve şehrimizin kalkınması için ticari organizasyonlar gerçekleştirmiştir.Kurulma aşamasından itibaren gerek yurt içi gerekse yurt dışı ticari organizasyonlarla faaliyetler içerisinde bulunmuş, çatı kuruluşlarımız MARİFED ve TUSKON’un organizasyonlarına iştirak etmiştir.

bişder-toplantı (2)

6222 sayılı torba kanun, İş güvenliği kanunu ve benzeri kanuni düzenleme ve değişikliklerle ilgili bilgilendirme toplantıları organize etmiş; üyeler arası tanışıklığı artırıcı kahvaltı programları gerçekleştirmiş;  sektöründe öncü iş adamlarını şehrimize getirerek tecrübe paylaşım programları düzenlemiş; üye ve şehrimizin protokollerinin katıldığı iftar programları ve yemekli organizasyonlar  yapmış,  TUSKON’a bağlı diğer derneklerle irtibatı güçlendirici ziyaretlerde bulunmuş; CEBİT, EUROTİER, Avrasya Tarım Fuarı,  Franchise Fuarı … vb yurtiçi ve yurt dışı fuarlara katılmış; Düya Ticaret Köprüleri vasıtasıyla üyelerin iş hacimlerini geliştirmeye yönelik gayret sarf etmiş; ve en son bildiğiniz gibi Demokratik Kongo Cumhuriyetinden gelen 25 iş kadını ve iş adamını şehrimizde ağırlamış; tüzüğü ve ilkeleri doğrultusunda fakat daha da önemlisi sivil toplum kuruluşu olmanın en önemli özelliği samimi ve fedakar gayretleri ile Edirne iş dünyasında bir ivmelenme meydana getirdik.

bişder-toplantı (5)

ÜYELERİMİZİN ÖRGÜT ÜYELİĞİ İLE SUÇLANMASI BİZİ ÜZÜYOR

Bu çalışmalarımız netice vermeye başladı ve üretici firmalarımız hem ihracata başladı hem de ihracatı olan üyelerimiz ihracatlarını artırmaya başladılar.Özellikle yurt içindeki firmalarımızın yurt dışına açılmasını amaçlayan Konfederasyonumuz TUSKON koordinesi ile 11 ülkeye ticari heyetler tertip ettik. 2008 bunalımının ardından Avrupa’ya ihracatı daralan Türkiye’nin imdadına Afrika ve Güney Amerika’nın yetiştiğini şahit olduk.

 bişder-toplantı (4)

      Burada ticari açılımın sağlanmasında Türk okulları ve öğretmenlerinin önemli rol oynadığını bizzat gördük. “Öğretmenlerimiz yeri geldi tercümanlık, yeri geldi rehberlik yaptı; menfaat talep etmeden etkinliklerimizde görev aldı. Onların yetiştirdiği öğrenciler de okullarından ülkemize gelip kendi ülkelerinden yatırımcıların tercümanı ve rehberi oldu. Şu an bu insanların hiç hak etmedikleri şekilde örgüt üyelikleri ile suçlanmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Ve sesimizi çıkarmasak dahi kırılıyor, inciniyoruz.” 

bişder-toplantı (6)

Son olarak bugüne kadar şehrimiz ve ülkemizin ekonomisi için gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize yine ülkemiz ve şehrimizin menfaatleri doğrultusunda devam etme kararında olduğumuzu ifade ederek katılımınız için hepinize teşekkür eder; çalışan çalışmayan tüm gazetecilerin gazeteciler günün tebrik ederim.bişder-toplantı (3)


bişder-toplantı

 

 

 

 

 

 

 239 total views,  2 views today

Next Post

Edirne ‘nin nüfusu 398 582 kişi oldu

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyla 76 667 864 kişi oldu Edirne nüfusu 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle 398 582 kişi oldu. 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle Edirne il genelinde yaşa göre nüfus sayımı şöyle oluştu.. 31 Aralık  2013 yılında Edirne’de 0-4 yaş arası Kadın: 9.726, Erkek: 10.342 olmak üzere Toplam: 20.068 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp