Bişder Tarım Komitesi TÜYAP’ta

admin

Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği BİŞDER, Tarım ve Otomotiv Komitesi üyeleriyle bu yıl 4.sü düzenlenen Avrasya Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.

bişder

BİŞDER Tarım Komitesi ve Otomotiv Komitesi üyelerinden oluşan 26 kişilik bir heyet İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP fuar alanındaki Avrasya Tarım Fuarına katıldılar.

Planlanan gezi çerçevesinde ilk olarak Maslak’ta fabrikası bulunan ESAN akü fabrikasına ziyarette bulunan heyet, ESAN Akü yetkilileri tarafından karşılanarak akü fabrikasının üretim hattını katılımcılara anlattılar. Neredeyse el değmeden üretilen ve paketlenen üretim bandının katılımcılar üzerinde ciddi bir tesiri oldu.

bişder (2)

Yerli bir firmanın bu denli organize bir tesis inşa etmesi Türk ekonomisi için önemli bir gösterge olarak algılandı. Esan Akü fabrikası ziyaretinin ardından Avrasya Tarım Fuarına geçen heyet tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili firmaların son ürünlerini sergilendiği fuar alanı geçtiğimiz yıllara oranla gelişim göstermiş gibiydi.

EDİRNE ’den TEK FİRMA…

Avrasya Tarım Fuarına 120 firma stand açarak katılım gösterdi. Yaklaşık 75.000 ziyaretçinin beklendiği fuar Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılımcı firmalar vardı. Edirne‘mizi temsilen katılan tek firma BİŞDER üyesi Tekcan Tohumculuk standı ile şehrimizi temsil etti.

bişder (1)

BİŞDER Tarım Komite başkanı Sayın Salih Öztürk, bu gibi fuarlarla sektörümüzde gelişimi ve değişimi gözlemleme imkânı buluyoruz. Geçtiğimiz yılda BİŞDER olarak katıldığımız bu fuarın firma ve ziyaretçi olarak geliştiğini gözlemledik.

Organizasyonumuza destek olan Kerim Bulut Oto Lastiğe de teşekkürü bir borç biliyoruz dedi.

 

 

 142 total views,  2 views today

Next Post

İL YÖNETİMİ SEÇECEK

CHP Genel merkezi tarafından bir süre önce açıklanan 8 Şubat’ta yapılacak, partililerin eğilim yoklaması sistemi ile “belediye meclisi ve il genel meclisi seçiminin bu türde uygulamasından vazgeçildiği açıklandı. Yeni alınan kara gereği, Edirne belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarını Edirne il yöneticileri belirleyecek. Böylece parti üyelerinin vereceği karara gerek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp